gry planszowe 2022

Ranking gier planszowych 2022

Spis treści

Przepis na świetne spotkanie z rodziną lub znajomymi to gry planszowe. Pomimo tego, że wiele osób myślało, że wraz z rozwojem technologicznym, gry planszowe odejdą do lamusa i stracą popularność, tak się nie stało. Gry planszowe cały czas są obecne w życiu zarówno starszych, jak i tych młodszych. Co więcej, bary z planszówkami nie mają wolnych stolików w każdy weekend. Gry planszowe doczekały się również przeniesienia do świata wirtualnego, a największe planszówki mają swoje własne platformy streamingowe. Co więcej, niektóre z nich kosztują naprawdę spore pieniądze, a i tak znajduje się ogromna rzesza fanów, która kupuje najnowsze tytuły. Przedstawiamy wam ranking gier planszowych 2022. Te gry są zdecydowanie najpopularniejsze i każdy choć raz powinien w nie zagrać. Gotowi?

Ranking gier planszowych

Istnieje wiele powodów, aby grać w gry planszowe. Możesz zapalić swoje ulubione świece yankee candle i bawić się ze znajomymi. Mogą być zabawnym sposobem na spędzenie czasu z przyjaciółmi i rodziną, świetnym sposobem na rozładowanie stresu i wspaniałym sposobem na związanie się z innymi. Gry planszowe mogą również pomóc poprawić swoją pamięć i umiejętności krytycznego myślenia. Gry planszowe są niezmiernie interesujące, a co roku wiele najlepszych tytułów walczy o popularność u graczy. W tym celu stworzyliśmy ranking gier planszowych.

Dixit

Dixit to gra planszowa dla trzech do sześciu graczy, zaprojektowana przez Jean-Louis Roubira i wydana przez Libellud. Gra jest godna uwagi ze względu na wykorzystanie kreatywnej wyobraźni. Gracze na zmianę są „opowiadaczami”, którzy wymyślają krótkie zdanie opisujące kartę, którą wybrali ze swojej ręki. Każdy inny gracz wybiera ze swojej ręki kartę, która jego zdaniem najlepiej pasuje do zdania opowiadającego. Następnie opowiadacz tasuje wszystkie wybrane karty, nie patrząc na nie, i kładzie je odkryte na środku stołu. Następnie gracze w tajemnicy zakładają się o to, którą kartę zagrał opowiadający. Po tym, jak wszyscy obstawią, karty są odkrywane i przyznawane są punkty w zależności od tego, ilu graczy odgadło prawidłowo, przy czym opowiadający otrzymuje najwięcej punktów, jeśli nikt nie odgadł prawidłowo. Gra kończy się, gdy jeden z graczy zdobędzie 30 punktów.

Monopoly

Monopoly to gra planszowa, w której gracze toczą dwie sześciostronne kostki, aby poruszać się po planszy gry, kupując i handlując nieruchomościami oraz rozbudowując je o domy i hotele. Gracze zbierają czynsz od swoich przeciwników, a celem jest doprowadzenie ich do bankructwa. Gra ma liczne zasady domowe i istnieją setki różnych edycji, a także wiele spin-offów i powiązanych mediów. Monopoly stał się częścią międzynarodowej kultury popularnej, będąc licencjonowanym lokalnie w ponad 103 krajach i drukowanym w ponad 37 językach.

Pierwsi Marsjanie

Pierwsi Marsjanie to kooperacyjna gra planszowa, w której gracze wcielają się w role astronautów pracujących razem, aby przetrwać na powierzchni Marsa. Gracze muszą współpracować, aby zebrać zasoby, zbudować schronienie i uprawiać jedzenie, a wszystko to w obliczu nieprzyjaznego środowiska Marsa. Gra jest wymagająca, ale również satysfakcjonująca, ponieważ gracze muszą wykorzystać swoje indywidualne umiejętności, aby przyczynić się do sukcesu zespołu.

Carcassonne

Carcassonne to francuskie miasto położone na południu Francji. Gra nosi nazwę miasta i opiera się na jego historii i kulturze. Gracze mają możliwość budowania miasta Carcassonne oraz otaczających je terenów wiejskich. Grę wygrywa gracz z największą ilością punktów na koniec gry.

Dobble

Dobble to gra karciana dla dwóch do czterech graczy, w wieku od sześciu lat. Celem gry jest znalezienie jednego pasującego symbolu pomiędzy dwoma kartami. W swojej turze gracz dobiera jedną kartę z talii, a następnie odrzuca jedną. Następnie przegląda swoją rękę kart i próbuje znaleźć dopasowanie do jednej z kart innego gracza. Jeśli znajdą dopasowanie, krzyczą „Dobble!” i zabierają obie karty. Pierwszy gracz, który zbierze wszystkie karty, wygrywa grę.

Catan

Gra Catan to gra planszowa, w której gracze rywalizują o zasiedlenie wyspy. Gra odbywa się za pomocą kart i kostek, a gracze muszą ich użyć do budowy domów i dróg na wyspie. Pierwszy gracz, który osiągnie 10 punktów, wygrywa grę.

Wsiąść do pociągu

Wsiąść do pociągu to gra planszowa, w której gracze starają się przeprowadzić swoje wagony kolejowe z jednej stacji do drugiej. Gra jest rozgrywana na planszy z mapą systemu kolejowego, a gracze mogą poruszać swoje pociągi po mapie, tocząc kostki. Pierwszy gracz, który doprowadzi wszystkie swoje wagony do miejsca docelowego, wygrywa grę.