Ranking - gry planszowe dla 3 latka

Ranking – gry planszowe dla 3 latka

Spis treści

Gry planszowe rozwijają wiele funkcji u dzieci. Są one odpowiedzialne za rozwój wielu funkcji oraz umiejętności u dzieci. Gry planszowe dla dzieci to rozgrywka i zabawa, ale powinny mieć również charakter edukacyjny. Popularnymi firmami, które produkują gry dla dzieci to Egmont, Rebel czy Trefl. Gry planszowe to świetny sposób na spędzenie czasu z dzieckiem. Mogą być świetną zabawą i pomagają uczyć dzieci umiejętności życiowych. Warto dopasować trudność gry do wieku dziecka. Wszystkie gry posiadają specjalne oznaczenie, dzięki któremu wiemy, jak trudne powinny być planszówki dla 3 latka

Najlepsza gra planszowa dla trzylatka

Najlepsza gra planszowa dla trzylatka to taka, w którą może grać z rodzicami. Powinny one być w stanie pomóc rodzicom w przesuwaniu elementów po planszy i powinny być w stanie zrozumieć, co dzieje się w grze. Moim zdaniem, najlepsza gra planszowa dla trzylatka to zdecydowanie Tomcio i wiosenne porządki. Jest to gra, która łączy bardzo wiele elementów. Planszówka jest połączeniem gry oraz puzzli. Głównym celem, z którym musi zmierzyć się dziecko jest uporządkowanie domu, czyli tytułowe wiosenne porządki. Gra składa się z elementów, które są pokojami lub strefami. Mniejsze elementy to przedmioty, które trzeba będzie dopasować. Dodatkowymi elementami jest figurka Tomcia, kostka oraz sześć żetonów. Gra może nauczyć dziecka stosowania się do zasad oraz cierpliwości, ponieważ punkty otrzymuje się po uporządkowaniu jednego pomieszczenia/strefy. Jest to prosta gra, dzięki której Twoje dziecko wyniesie bardzo dużo.

Top 3 najlepszych gier planszowych dla 3 latka

Na pierwszym miejscu znalazła się gra planszowa Tomcio i wiosenne porządki opisana wyżej. W Top 3 najlepszych gier planszowych dla 3 lata znalazło się jeszcze miejsce dla Gry Loteryjka – Ubrania oraz Potwory do szafy. Potwory do szafy to gra, w której dziecko będzie ćwiczyć pamięć oraz spostrzegawczość. Zasady gry są bardzo proste, ponieważ jest to gra z typu memory, a jej głównym celem jest przegonienie potworów za pomocą zapamiętywania. Szafą jest pudełko do gry, które jest wykonane bardzo solidnie. Gra Loteryjka – Ubrania to już kultowa gra planszowa, która ma swoje odsłony dla nieco mniejszych (dzieci w wieku 2 lat – Zwięrzęta) i większych (dla dzieci w wieku 4 lat – Rodzinka). Gra składa się z planszy oraz żetonów, na których są narysowane przedmioty. Celem dziecka jest dopasowanie przedmiotów do obrazków z planszy.

Ranking najlepszych gier planszowych dla 3 latka

Trzy najciekawsze gry zostały wyłonione i opisane w poprzednich akapitach, jednak to nie koniec rankingu najlepszych gier planszowych dla 3 latka. Najlepszą grą została wybrana gra planszowa: Tomcio i wiosenne porządki. Na podium uplasowały się również Potwory do szafy oraz Gra Loteryjka – Ubrania. Poza podium znalazły się gry, które będą również doskonale bawić i uczyć Twoje 3 letnie dziecko. Oto lista pozostałych świetnych gier planszowych:

  1. Latające krasnale – jest to bardziej gra zręcznościowa niż planszowa, ale wydaje mi się, że jest niezwykle ciekawa. Każda osoba musi wrzucić swoje krasnale do odpowiednich obręczy za pomocą przygotowanych trampolin.
  2. Grzybobranie – planszówka w 100%. Gra jest bardzo łatwa, a jej kolorowa plansza przypadnie wszystkim do gustu. Cel gry polega na zebraniu wszystkich grzybków, ale trzeba uważać także na wiedźmę czy muchomory.
  3. W ogrodzie – w tę grę może grać, aż do 4 graczy. Jest to dobrze wykonana, a zarazem gra kooperacyjne, w której głównym celem jest uzbieranie pełnego koszyka wiśni. Po rozłożeniu gra robi się trójwymiarowa i wygląda bardzo ciekawie.
  4. Trzy Małe Świnki – gra przeznaczona wyłącznie dla 1 osoby, ale na samym początku będzie trzeba nieco pomóc swojemu dziecku. Może być ona również przeznaczona dla nieco starszych dzieci, ponieważ ma kilka poziomów trudności.
  5. Zwierzęta Świata – połączenie gry planszowej dla 3 latka oraz planszy edukacyjnej. Dzięki tej grze, dziecko jest w stanie rozwiązać proste obliczenia, kojarzyć litery, a także zdarza się kilka trudniejszych zadań.

Gry planszowe są świetnym rozwiązaniem dla dzieci w tym wieku. Poza zabawą, pozwalają rozwijać umiejętności oraz kształtują rozwój dziecka.