gry planszowe online

Gry planszowe online – platformy do gry w ulubione planszówki

Spis treści

Chińczyk, Monopoly i Scrabble. Jakie inny gry planszowe przychodzą nam na pierwszą myśl? W tym miejscu, każdy z nas stworzy subiektywny ranking najlepszych planszówek. Dość dużym problemem podczas prób rozgrywki jest brak odpowiedniej liczby graczy. Ten problem został niejako rozwiązany poprzez gry planszowe online. Platformy do gry w ulubione planszówki zyskały naprawdę wiele podczas pandemii koronawirusa. To właśnie tam przeniósł się cały świat fanów gier planszowych. Pomimo tego, że pandemia ustała (chyba) wiele graczy w dalszym ciągu gra w planszówki w sieci! Dlaczego tak się dzieje i jakie są najlepsze platformy do grania?

Dlaczego warto grać w gry planszowe online?

Istnieje wiele powodów, aby grać w gry planszowe online. Jednym z powodów jest to, że można grać z ludźmi z całego świata. Możesz również znaleźć grę, która Ci się podoba i grać w nią o każdej porze dnia i nocy. Dodatkowo, gry planszowe online często mają cechy, które sprawiają, że są bardziej ekscytujące i wymagające, niż tradycyjne gry planszowe. Najbardziej popularne gry na świecie pozwalają na rozgrywki na bardzo wysokim poziomie, a co więcej przy wirtualnej planszy zawsze znajdziemy jakiegoś gracza online. Technologia w dzisiejszych czasach jest tak rozwinięta, że bardzo często nie potrzebujemy komputera, a wystarczy nam wyłącznie smartfon. Kolejnym udogodnieniem są platformy do grania w planszówki na konsole (PS4 czy Xbox One).

Gry planszowe online – jak zagrać w planszówki w sieci?

Istnieje wiele sposobów na grę w gry planszowe online. Jak zagrać w planszówki w sieci? Jedną z popularnych opcji jest użycie usługi gry planszowej online, takiej jak Board Game Arena. Ta usługa zapewnia możliwość, aby grać w różne gry planszowe przeciwko innym ludziom online. Rozwiązanie to jest darmowe, ale także zdecydowanie najpopularniejsze. Znajdziemy tu bardzo wiele ciekawych tytułów zarówno tych prostych gier karcianych, aż po bardzo rozbudowane planszówki z wymagającą fabułą. Inną opcją jest znalezienie wersji online gry planszowej, którą już posiadasz, jak Catan lub Carcassonne. Najbardziej popularne tytuły mogą zostać pobrane na telefon lub komputer. Bardzo dużym plusem jest również możliwość grania z różnymi dodatkami do grania. Wreszcie, istnieje wiele samodzielnych gier planszowych, w które można grać online, jak Wsiąść do Pociągu czy Small World 2. Niezależnie od tego, którą opcję wybierzesz, granie w gry planszowe online jest świetnym sposobem na pozostanie w kontakcie z przyjaciółmi i rodziną, a jednocześnie na grę w tym samym czasie!

Najpopularniejsze platformy gier planszowych online

Istnieje wiele platform gier planszowych online, ale najpopularniejsze z nich to prawdopodobnie Board Game Arena i Tabletop. Zatrzymajmy się na chwilę przy tej drugiej. Jeśli jesteśmy fanami gier karcianych, znajdziemy tu coś dla siebie. Tabletop jest płatna, lecz jednorazowa opłata nie jest taka duża, a poza tym możliwość użycia mikrofonów jest dużym plusem. Można tu grać w karty online, ale także w Dixit, Potwory w Tokio, czy inne bardzo znane tytuły. Obie platformy oferują ogromny wybór gier planszowych, w które można grać online z innymi ludźmi. Board Game Arena i Tabletop to zdecydowanie dwie najpopularniejsze platformy gier planszowych online.