Najlepsze symulatory na PC i konsole

Najlepsze symulatory na PC i konsole

Spis treści

Jeżeli chcesz wcielić się w kierowcę wyścigowego samochodu, ciężarówki czy operatora dźwigu to znaczy, ze gry symulacyjne są dla Ciebie. Symulatory na PC i konsole to obecnie bardzo popularne gry. Regularnie powstają nowe symulatory, które mają pozwolić wcielić się we wcześniej nieznane role. Jest to specyficzna kategoria, ponieważ znajdziemy tu tytuły niszowe oraz wymagające, przeznaczone dla doświadczonych graczy. Symulatory mogą być ciekawą opcją dla osób, które nie są zwolennikami gier komputerowych. Twórcy takich gier starannie odwzorowują nawet najmniejsze szczegóły, dlatego rozgrywka potrafi pochłonąć na wiele godzin. Z jednej strony możesz zostać kierowcą ciągnika siodłowego, a z drugiej inne symulatory oferują wcielenie się w rolę mechanika, lekarza czy zarządcy miasta. Nie zawsze są to proste i przyjemne gry, ponieważ dajmy jako przykład Microsoft Flight Simulator jest niezwykle skomplikowany. Przeznaczony jest on dla prawdziwych pasjonatów i osób, które znają się na rzeczy.

Euro Truck Simulator 2

To niezwykle realistyczny symulator jazdy samochodem ciężarowym. Wcielamy się w postać kierowcy ciężarówki i zaczynamy naszą przygodę od wykonywania prostych zleceń na krótszych odległościach. Z biegiem czasu zdobywamy coraz więcej doświadczenia i umiejętności, więc jesteśmy gotowi do odwiedzenia wcześniej nieznanych miejsc. Za każde wykonane zlecenie otrzymujemy zapłatę, którą możemy odkładać, aby pewnego dnia kupić własną ciężarówkę. W grze do dyspozycji mamy duży wybór pojazdów takich producentów jak: Mercedes, Scania, Iveco i wielu innych. Ciężarówki wyglądają tak samo jak w rzeczywistości. Doskonale dopracowany system jazdy i widok z kabiny pojazdu zachęca do długich podróży w głąb Europy. W grze do dyspozycji mamy praktycznie całą Europę, lecz niektóre z krajów trzeba dokupić w tak zwanych dlc. Ceny jednak są stosunkowo niskie i często można złapać je na promocjach. Jest to tytuł, przy którym można spędzić wiele godzin. Oczywiście najwięcej zabawy będziemy mieli jeśli zagramy w Euro Truck Simulator 2 korzystając z pedałów i kierownicy podpiętych do naszego komputera.

Farming Simulator 22

Jest to już dziewiąta z serii symulatorów rolniczych studia GIANTS Software. Tak samo jak w poprzednich częściach tej gry naszym zadaniem jest wcielenie się w rolnika. Na naszych barkach spoczywa odpowiedzialność za wykonanie wszystkich zadań związanych z prowadzeniem gospodarstwa. W trakcie gry naszym zadaniem jest m.in. uprawa ziemi, hodowla zwierząt czy leśnictwo. Dzięki trudnej pracy możemy zarabiać pieniądze, które później możemy wykorzystać w celu zakupu nowego sprzętu rolniczego i rozbudowy farmy. W grze do naszej dyspozycji mamy ponad 400 maszyn rolniczych i mnóstwo narzędzi przeznaczonych do uprawiania roli. Nowością w grze są niedostępne wcześniej rodzaje upraw oraz zmienne pory roku. W zależności od warunków pogodowych musimy pracować nad innymi rzeczami i odpowiednio przygotować nasze gospodarstwo na następne lata. W Farming Simulator 22 możemy grać zarówno w trybie dla jednego gracza, jak i w trybie wieloosobowym.

Car Mechanic Simulator 2021

W tym symulatorze naszym zadaniem jest wcielenie się w mechanika samochodowego i naprawienie zepsutych samochodów. Przed nami stoi szereg czynności, które należy w takich sytuacjach wykonać. Gra jest bardzo dobrze odwzorowana, także przed nami stoi konieczność sprawdzenia i wymienienie różnych części samochodu. Po kolei należy sprawdzić co może być przyczyną awarii rozkręcając element po elemencie. Im lepiej sobie radzimy ze zleconymi zadaniami tym więcej przyciągamy klientów i zleceń do wykonania. Innym sposobem na zarabianie w Car Mechanic Simulator 2021 jest zakup uszkodzonych samochodów, a następnie naprawianie je i sprzedaż z zyskiem. Im więcej postępów zrobimy tym bardziej rozbudowany będzie nasz warsztat. Zdobywając umiejętności dostajemy dostęp do nowych możliwości, które znacznie ułatwią naprawienie kolejnych usterek. Jeśli będziemy mieli ochotę przejechać się naprawianym samochodem, to możemy wypróbować go na torze. Nowością, która pojawiła się w grze jest system zabrudzeń pojazdów, który został połączony z myjnią samochodową. Oprócz tego do gry zostały dodane wgniecenia oraz możliwość parkowania swoich samochodów w garażach.

Microsoft Flight Simulator

To bardzo realistyczny symulator samolotów, który doskonale odwzorowuje ogromny zestaw maszyn i obszar całej kuli ziemskiej. Jest to możliwe dzięki korzystaniu z danych satelitarnych, dużej mocy obliczeniowej i sztucznej inteligencji. Za powstaniem tego projektu stoi francuskie studio Asobo. Gracze mogą kojarzyć tą firmę z stworzenie licznie nagradzanej gry przygodowej A Plague Tale: Innocence.

Microsoft Flight Simulator to potężna produkcja, możemy zwiedzić w niej całą Ziemie i trzydzieści siedem tysięcy lotnisk. Do dyspozycji graczy zostało oddanych 20 licencjonowanych samolotów. Możemy zasiąść za sterami takich maszyn jak Cessna 172, czy Boeinga 747, czyli ogromnego pasażerskiego samolotu.

To co najbardziej cieszy oko w tym tytule to nacisk na realizm. Względem poprzednich wersji gry został poprawiony system lotu samolotów i zmienność mas powietrza w pobliżu wysokich obiektów. Zobaczymy tu również realistyczne podłużne pasy startowe i zróżnicowane typu nawierzchni. Gra może wydawać się skomplikowana, lecz bez obaw. Znajdziemy w niej dopasowane samouczki, które krok po kroku przeprowadzą amatorów latania przez procedury startowe oraz kolejne etapy lotu. Istotną informacją jest to, że gracz może dostosować stopień realizmu do swoich umiejętności i doświadczenia. To co robi największe wrażenie, to naprawdę imponująca oprawa graficzna. Wszystkie maszyny zostały dopracowane w każdym szczególe, a lokacje dzięki zastosowaniu zdjęć satelitarnych również prezentują się naprawdę imponująco.

Cooking simulator

To świetna opcja dla wszystkich, którzy chcieliby sprawdzić się w roli kucharza i sprawdzić swoje umiejętności gotowania. Wcielamy się w niej w rolę pracownika, który został zatrudniony w upadającej restauracji, a jego zadaniem jest uratować lokal przed zbliżającym się bankructwem. Jest to humorystyczna produkcja, którą można nazwać symulatorem gotowania. Została opracowana przez dwa polskie studia deweloperskie Wastelands Interactive i Big Cheese Studio. Najważniejszym zadaniem w grze jest wykonywanie obowiązków kucharza, a co za tym idzie pomoc w odzyskaniu renomy restauracji i pomoc w uchronieniu jej przed bankructwem. Jak łatwo się domyślić praca w tym zawodzie nie należy do najłatwiejszych, także mamy możliwość dać upust swoim emocjom. Używając kuchennego wyposażenia możemy wyżyć się na otoczeniu. Sterując kucharzem mamy widok z perspektywy pierwszej osoby. Naszym zadaniem jest możliwie najszybsze przygotowanie wykwintnych dań. Z pomocą przyjdzie nam menu, w którym znajdziemy ponad 60 najróżniejszych pozycji. Dla szczególnie twórczych mistrzów kuchni jest opcja stworzenia własnego gastronomicznego dzieła. Przyrządzając kolejne pyszności mamy do dyspozycji pełne kuchenne wyposażenie takie jak: noże, patelnie, garnki, opiekacze, kuchni itp. Wszystko zostało tak dopracowane, aby odpowiadało rzeczywistości, więc jeżeli zostawimy nasze mięso za długo na patelni, to prawdopodobnie spalimy je na węgiel. Rozgrywka skupia się nie tylko na gotowaniu, jeżeli mamy ochotę odreagować możemy np. układać wieże z wyposażenia kuchni, podpalić kartony znajdujące się na zapleczu, rzucać nożami czy zagrać w kręgle dynią. Jeśli jednak chcemy skupić się na poprawnym wykonywaniu swoich obowiązków to warto się do nich przyłożyć, ponieważ oceniać nas będą krytycy kulinarni. Jeśli uda się uzyskać pozytywne recenzje, to pozwoli to odblokować bardziej skomplikowane przepisy. Najwyższym odznaczeniem dla naszego lokalu będzie uzyskanie statusu 5 – gwiazdkowej restauracji.