Najlepsze darmowe gry na telefon

Najlepsze darmowe gry na telefon

Spis treści

W ostatnich latach ogromnie rozwinął się rynek gier mobilnych. Jest to świetny zamiennik gier na konsole czy na komputery stacjonarne. Ogromną ich zaletą jest możliwość zagrania w każdym miejscu na świecie za pomocą swojego telefonu. Jest to często wykorzystywany sposób na zabicie czasu i nudy w trakcie czekania w kolejce czy w podróży. Wiele osób narzeka na błędy i kiepską szatę graficzną gier na telefon. W tym artykule przedstawimy najlepsze gry na urządzenia mobilne. Rozgrywka może toczyć się w każdej chwili i w każdym miejscu, jedyne czego potrzebujesz to telefon z systemem android lub ios.

Chess.com

W ostatnim czasie niesamowitą popularność zyskały szachy. Istotnie przyczynił się do tego serial Netflixa „Gambit Królowej”. Społeczność w internecie zaczęła oglądać transmisję na żywo prowadzone przez szachistów. Trend na szachy zrobił się na tyle duży, że zaczęły je promować i grać osoby, które wcześniej nie miały z nimi nic wspólnego. Zaczęto organizować turnieje znanych postaci z internetu, które mierzyły się w pojedynkach szachowych. Oczywiście miało to również swoje odzwierciedlenie na rynku gier mobilnych. Z google play zaczęto masowo ściągać szachy na telefon. Największą popularność zyskała aplikacja Chess.com. Jest to gra na smartfony, która oferuje rozbudowane podejście do szachów. Grając w chess.com masz możliwość zmierzyć się ze swoimi znajomymi, jak i graczami z całej kuli ziemskiej. Oczywiście w aplikacji prowadzony jest wewnętrzny ranking, więc zawsze trafisz na przeciwnika o zbliżonym do twojego poziomie. Wiele osób może zaciekawić opcja rozgrywki ze sławnymi szachistami i arcymistrzami. Sztuczna inteligencja realnie odwzorowuje style rozgrywania partii przez najwybitniejszych graczy. Ogromną zaletą aplikacji jest 50 000 taktycznych zagadek, lekcji oraz instruktażowych filmów, które znacznie poprawią poziom Twojej gry. Dla początkujących graczy można polecić możliwość analizowania swoich partii, aby wyeliminować popełnione błędy. Jeśli ktoś zapyta Cię o najlepsze gry na telefon to z pewnością możesz polecić mu chess.com. Gra jest dostępna na systemach android i ios.

Pokemon GO

Popularność pokemonów jest ogromna na całym świecie od wielu lat, lecz dopiero kilka lat temu powstała darmowa gra na telefon, czyli Pokemon GO. Produkcja firmy Niantic zawładnęła światem. Głównie trafiła do młodszych fanów serii, lecz starsi również zainteresowali się możliwością łapania pokemonów.

Ta aplikacja oparta jest na rzeczywistości rozszerzonej i GPS. Obecnie zdecydowana większość telefonów ma wbudowany żyroskop oraz kamery, które umożliwiają łapanie pokemonów, które pojawiają się na ekranie smartfonów. Aplikacja jest darmowa, ale zawiera w sobie mikropłatności jeżeli chcemy zdobyć dodatkowe elementy. O ogromnym sukcesie gry świadczy ponad miliard pobrań i tytuł najlepszej gry mobilnej roku 2016. Nagroda była wręczana przez Game Developers Choice Awards.

Rozgrywka polega na złapaniu jak największej ilości pokemonów. W drodze do zebrania wszystkich musimy stawić czoła innym przeciwnikom. Walki odbywają się na tak zwanych siłowniach i rajdach. Dodatkowo, aby z jaja wykluło się nam bajkowe stworzenie musimy przejść wymagany dystans. Aplikacja może być zachęta dla szczególnie leniwych dzieci, które nie chcą wyjść z domu nawet na krótki spacer.

Top Eleven 2021

Na pewno większość kojarzy sławną serię gier Football Managera, który przeznaczony był na pc.

Top Eleven 2021 to świetny zamiennik na smartfony. Oczywiście gra nie jest, aż tak rozbudowana, ale wciąż utrzymuje zadowalający poziom. Jeśli marzyło Ci się, aby pewnego dnia zostać prezesem piłkarskiego klubu i objąć nad nim pełną kontrolę to masz okazje się sprawdzić! Twoim zadaniem jest odpowiednie zarządzanie klubem, tak aby święcił ogromne sukcesy i zrzeszał ogromną ilość fanów. Ta aplikacja na telefony daje możliwość zarządzania budową stadionu, przeprowadzania sesji treningów i prowadzenia zespołu w dniach meczowych. Jesteś odpowiedzialny za wszystkie najważniejsze decyzję w klubie piłkarskim. To na twoich barkach leży odpowiedzialność za szkolenie, sprowadzanie i sprzedawanie piłkarzy do klubu. Gra zadebiutowała na Facebooku, ale po roku mogli skorzystać z niej użytkownicy telefonów komórkowych. Top Eleven 2021 osiągnął ogromny sukces, ponieważ w aplikację zagrało co najmniej 250 milionów wirtualnych menadżerów.

Brawl Stars

Ten tytuł to również niezwykle popularna gra na smartfony i tablety. Aplikacja została wydana w końcówce 2018 roku i od razu cieszyła się dużym zainteresowaniem. Obecnie została pobrana już ponad 300 milionów razy. Najważniejszym aspektem rozgrywki jest gra wieloosobowa. Zaczynamy rozgrywkę od wyboru postaci, których nazywa się zadymiarzami od angielskiego słowa brawlers. Każdy z zadymiarzy podzielony jest na następujące kategorie: zadymiarz początkowy, rzadki, bardzo rzadki, epicki, mityczny, legendarny i chromatyczny. Naszym zadaniem jest stałe ulepszanie zadymiarzy, tak aby stawały się coraz silniejsze w każdej walce. Sam system walki jest intuicyjny i prosty. Zadymiarze mierzą się w różnych formach rozgrywki od starć drużynowych 3v3 po battle royal. W grze dostępne są trzy różnorodne waluty. Zakupów możemy dokonywać dzięki monetom, klejnotom oraz gwiezdnym punktom. Można kupić za nie dodatkowe cechy i wygląd postaci. Oczywiście w Brawl Stars mamy opcję mikropłatności za które możemy dostać wirtualne zasoby. Sama rozgrywka jest jednak darmowa i dostępna w google play i innych sklepach.

EA Sports UFC

Ta pozycja z pewnością zainteresuje wszystkich fanów sportów walki. Ea Sports UFC Mobile to świetnie odwzorowana gra, która dostarczy wielu emocji nie tylko kibicom znanej na całym świecie federacji walk. Zaczynając grę możesz wybrać spośród prawdziwych zawodników i piąć się po kolejnych szczeblach kariery. W aplikacji znajduje się 70 zawodników, a każdy z nich charakteryzuje się różnymi unikalnymi zestawami ruchów. Walki odbywają się w pięciu kategoriach wagowych. Z biegiem czasu i kolejnymi pokonanymi przeciwnikami, wybrana postać zdobywa doświadczenie i rozwija się w walce. Możesz zawalczyć zarówno z innymi graczami, jak i komputerem. Zdobywając doświadczenie i monety w grze otrzymujesz wyższe poziomy zdolności i masz możliwość odblokować następne turnieje i innych przeciwników.

Ciekawym dodatkiem, który pojawia się w grze, jest możliwość udziału w wydarzeniach na żywo. Mowa tu o prawdziwych galach organizowanych przez UFC. W aplikacji pojawia się możliwość uczestnictwa w odwzorowanych eventach odbywających się w prawdziwym świecie. Coś co przykuje uwagę to bardzo dobra szata graficzna jak na grę mobilną. Naprawdę nie ma na co narzekać. W tym tytule nie zawiedzie nas również różnorodność ciosów i kombinacji, które mają pomóc nam pokonać przeciwnika. Nie pozostało Wam nic więcej, niż wejść do oktagonu i sprawdzić swoje siły.

League of Legends: Wild Rift

Każdy gracz na świecie na pewno słyszał o League of Legends. Jest to zdecydowanie najbardziej popularna gra typu MOBA (Multiplayer Online Battle Arena). Ogromna ilość graczy, która spędza wiele godzin przed ekranem swojego monitora, starając się zdobyć Nexus drużyny przeciwnej, z pewnością przyczyniła się do powstania mobilnej wersji tej gry. League of Legends: Wild Rift to gra na urządzenia przenośne stworzona również przez studio, które stworzyło oryginał, czyli Riot Games. W aplikacji możemy rozegrać klasyczny pojedynek 5 vs 5, a gra dostępna jest zarówno na Anroida, jak i IOS. Rozgrywka oparta jest na tych samych zasadach co wersja na komputery stacjonarne. Kluczowa jest strategia i właściwe dobranie postaci, aby każda z nich spełniała daną rolę na mapie. Potyczki na Summoner’s Rift oczywiście są dobierane względem poziomu umiejętności i wielkości drużyn. Ogromna zaletą League of Legends: Wild Rift jest to, że wszystkie funkcje w grze są darmowe. Żaden z przeciwników nie będzie posiadał lepszej postaci, bo zapłacił wcześniej za niego prawdziwymi pieniędzmi. Oznacza to, że jesteś zdany tylko na swoje umiejętności, a rozgrywka jest sprawiedliwa. Jest na pewno ciekawa alternatywa dla wszystkich fanów klasycznej wersji Lol’a, ponieważ można w nią zagrać w każdym miejscu na świecie, jeśli posiada się dostęp do internetu.

Fortnite Battle Royale

Jest to następny tytuł, który najpierw powstał na urządzenia stacjonarne takie jak PC i konsole do gier. Ogromy sukces, który osiągnęła ta gra skutkował powstaniem jej wersji na urządzenia przenośne. Jestem przekonany, że większość graczy na pewno słyszała o tym tytule i miała okazje sprawdzić swoje siły w bajkowym Battle Royale od Epic Games. Jeśli jednak ktoś nie zna tej gry to już wyjaśniam podstawy jej rozgrywki. Gracz rozpoczyna rozgrywkę od wyskoczenia z latającego autobusu. Następnie spada w wybrane przez siebie miejsce i ląduje na mapie. W jednej grze bierze udział dokładnie 100 graczy. W Fortnicie jest kilka opcji gry. Możesz mierzyć się w rozgrywce pojedynczej lub w grupie składającej się od dwóch do czterech osób. Cel gry jest jeden: pozostanie najdłużej przy życiu i ukończenie gry jako ostatnia osoba lub drużyna na mapie. W bajkowym świecie umieszczone jest wiele broni i ekwipunku, który ma pomóc w przetrwaniu. Możesz obrać różne taktyki, jedni będą woleli wdać się w wir walki, a inni ukryją się w celu jak najdłuższego przetrwania. W Fortnicie pojawia się również opcja budowania struktur, które mają chronić gracza przed pociskami i granatami przeciwników. Materiały, które są niezbędne do zbudowania takich budowli można zbierać na mapie lub niszcząc jej elementy kilofem, w który wyposażony jest każdy z zawodników. Ważnym aspektem rozgrywki jest to, że sama gra wymusza interakcję pomiędzy graczami, ponieważ co parę minut zmniejsza się strefa, w której dzieje się akcja. Jeśli jakaś osoba pozostanie poza strefą to utraci sporą ilość życia, a w konsekwencji zostanie wyeliminowana z rozgrywki. Najbardziej interesującą opcją jest to, że Fortnite Battle Royale jest multiplatformowy. Oznacza to, że niezależnie na jakim urządzeniu bierzesz udział w bitwie będziesz grał z osobami z różnych platform.