Akinator

Recenzja gry Akinator

Spis treści

Jedna z gier, która zaskoczyła mnie niesamowicie. Ogromna baza danych Dżina sprawia, że gra jest interesująca. Nie jest to standardowy quiz, w którym to gracz zadaje pytania. Wszystkie pytania zadaje Dżin, i to on próbuje zgadnąć o kim mowa. Zadaniem użytkownika jest wymyślenie takiej postaci, której Dżin nie zdoła odgadnąć w serii 80 pytań. Dlaczego ta gra zdobyła takie uznanie? Mogłoby się wydawać, że sztuczna inteligencja bardzo często będzie dobierać błędne odpowiedzi. Nic bardziej mylnego, a w recenzji gry Akinator, spróbuję wam przedstawić tę niezwykłą grę mobilną.

Akinator

Jak grać w Akinatora?

Zasady są bardzo łatwe i użytkownik ma w sumie kilka opcji do wyboru podczas rozgrywki. Jak grać w Akinatora? Na samym początku trzeba wybrać sobie postać fikcyjną lub prawdziwą. Można ją zapisać na kartce lub zapamiętać w głowie. Gdy postać jest już wybrana następuje czas, w którym wirtualny Dżin zadaje pytania odnośnie cech charakteru danej postaci. Na każde pytanie możemy odpowiedzieć na jeden ze sposobów: tak, raczej tak, nie wiem, raczej nie lub nie. Po każdym kolejnym pytaniu, u dołu ekranu rośnie pasek, z którego wynika, jak blisko odpowiedzi jest Dżin. Ma na to 80 pytań.

Rozgrywka w Akinatorze

A co, jeśli Dżin sobie nie poradzi? Na palcach jednej ręki mogę policzyć, ile razy Dżinowi nie udało się odgadnąć mojej postaci. Były to przeważnie osoby, które nie były znane dość dużej liczbie ludzi. Naszym zadaniem jest przechytrzenie Dżina, ale on sam również się uczy. Jeśli nie uda mu się zgadnąć, kim była dana osoba, prosi o podanie takiej informacji, aby mógł zebrać o niej dane i w następnej rozgrywce w Akinatorze wykorzystać je. Gra jest naprawdę ciekawa i szczerze mówiąc przypomina mi grę “Kim jestem?” albo Czółko, tylko działające w odwrotny sposób. Można w nią grać w jedną osobę, więc jest to też na duży plus.

Akinator

Gra Akinator – ocena

Jedną z ciekawszych zagadek, których nadal nie mogę rozwikłać, są te, jak algorytm dobiera pytania. Czasem po odgadnięciu jednego pytania, pojawią się kolejne, które totalnie według mnie nie ma sensu. Po kilku pytaniach, Dżin, jednak odpowiada dobrze i wie, o kim jest mowa. Kolejne dziwne zdarzenie, to odpowiedź nie wiem. Próbowałem przechytrzyć grę i odpowiadać bardzo często „nie wiem”. Tu też się nie udało. Jestem pod wrażeniem ogromnej bazy danych w tej grze. Niestety muszę przyznać, że Akinator wygrywa ze mną ogromną liczbą bramek i chyba nigdy nie uda mi się zbliżyć do wyniku remisowego. Gra została stworzona przez Elokence. I trzeba przyznać, że jest ona solidnie wykonana. Żadne elementy rozgrywki nie są tutaj na niskim poziomie. Szata graficzna stoi również na dobrym poziomie. Muzyka zabiera nas w inny świat – pełen czarów i magii. Sądzę, że jest to jedna z lepszych gier mobilnych dla jednej osoby i w najbliższym czasie nie mam zamiaru odinstalowywać gryAkinator. Ocena jest bardzo wysoka jak na grę mobilną dla jednej osoby.

Moja ocena gry to: 9/10