homescapes

Recenzja gry Homescapes

Spis treści

Homescapes to gra, która została opracowana przez Playrix. Jest to gra logiczna, w której musisz pomóc Austinowi, głównemu bohaterowi, posprzątać jego dom i sprawić, by znów wyglądał ładnie. Rozgrywka jest bardzo prosta, po prostu trzeba przeciągnąć elementy na ekranie do ich właściwego miejsca. Możesz także zdobywać monety, przechodząc kolejne poziomy i kupować za nie nowe meble do swojego domu. Gra jest przeznaczona dla jednej osoby i jest świetnym rozwiązaniem na wieczorną nudę. Poza samym domem, możesz odkrywać kolejne poziomy na mapie, ale to zabierze Ci już trochę więcej czasu. Spokojnie, gra jest na tyle wciągająca, że nie znudzi Ci się tak szybko. Gra została wypuszczona na rynek w 2017 roku i z powodzeniem zdobywa uznanie na rynku gier mobilnych. Recenzją gry Homescapes chciałem zająć się od dłuższego czasu, ale dotarcie do wysokiego poziomu w grze zajęło mi trochę więcej czasu, niż przypuszczałem.

homescapes

Jak grać w Homescapes?

Jedna z tych gier, w których czas płynie bardzo szybko. Poza trybem dbania o całość budynku, jest również tryb, w którym trzeba rozbijać kamienie. Jak grać w Homescapes? Homescapes to gra mobilna, w którą możesz grać na swoim telefonie lub tablecie. Jest to gra logiczna, w której musisz ukończyć poziomy poprzez usuwanie przeszkód i zdobywanie gwiazdek. Poza dbaniem o porządek, musisz również układać kolorowe kamienie. Podczas każdej rozgrywki (po lewej stronie) znajduje się informacja, jakich elementów potrzebujesz, aby przejść dany poziom. Gdy uda Ci się zrealizować zadanie otrzymujesz gwiazdkę, a także dodatkowe monety w przypadku, gdy zostanie Ci niewykorzystana liczba ruchów.

Rozgrywka w Homescapes

Homescapes to gra, w której musisz pomóc Austinowi, głównemu bohaterowi, wyremontować jego dom. Wraca on do swojego domu rodzinnego po wielu latach. Jego dom jest w fatalnym stanie, a jego rodzice zamierzają go sprzedać. Austin musi wykonywać zadania, aby przywrócić dawny blask ogromnej posiadłości. Wśród zadań znajdziemy takie czynności jak wymianę mebli, naprawę urządzeń domowych, czy uprzątnięcie ogrodu. Gracz będzie mógł wybrać spośród różnych zadań i wykonać je, aby zdobyć gwiazdki. Gwiazdy są potrzebne do przejścia nowych poziomów i mogą być również wykorzystane do kupowania power-upów. Rozgrywka w Homescapes jest ciekawa i różnorodna, zadań jest wiele. Jedynym minusem jest to, że pomimo możliwości wyboru, nasz dom będzie wyglądał bardzo podobnie jak dom kolegi, który będzie również grać w Homescapes.

homescapes

Homescapes – ocena

Szata graficzna jest bardzo ciekawa. Całą rozgrywkę umila nam muzyka. Wolałem grać z muzyką w tle, niż bez niej. Dialogi pomiędzy Austin a pozostałymi graczami są raczej dobrze wykonane i nie ma żadnych błędów. Co więcej, pozwalają się dowiadywać coraz więcej o losach rodziny głównego bohatera. Niektóre poziomy są bardzo łatwe, a niektóre poziomy są strasznie trudne. Niektóre z nich próbowałem przechodzić kilkanaście razy i wydawało mi się, że był to totalny fuks. Czasem wydawało mi się, że kamienie są ułożone w taki sposób, że już na wstępie gracz jest skazany na porażkę, a czasem wystarczyło kilka przesunięć i z łatwością przechodziło się poziom w Homescapes. Ocena gry jest jednak wysoka pomimo kilku wad. Nadal jest to wciągająca produkcja!

Moja ocena gry to: 8/10