ranking gry imprezowe

Ranking gier imprezowych

Spis treści

Każdy wieczór można rozpocząć od spokojnej pogawędki. Ale po co? Jeśli możemy rozerwać towarzystwo już na samym początku. Gry imprezowe to świetny sposób na ożywienie atmosfery, poznaniu wszystkich osób, a także nutkę rywalizacji na dzień dobry. Stworzyliśmy ranking gier imprezowych, które perfekcyjnie nadadzą się na rozpoczęcie dobrego wieczoru.

Ranking gier imprezowych

Gry imprezowe to świetny sposób na ożywienie każdej imprezy lub spotkania. Można je wykorzystać do przełamania lodów, rozśmieszenia i zabawy, a nawet pomóc ludziom lepiej się poznać. Istnieją różne rodzaje gier imprezowych, od prostych zgadywanek po bardziej złożone, które wymagają strategii i pracy zespołowej. Bez względu na to, jaki typ imprezy organizujesz, na pewno znajdzie się gra imprezowa, która będzie dla niej idealna. W tym celu stworzyliśmy ranking gier imprezowych, które rozluźniają każde towarzystwo!

Party Time

Jest to jedna z najlepszych gier planszowych dostępnych na rynku. Jest bardzo podobna do Activity i wielu doświadczonych graczy prowadzi spór, która z nich jest lepsza. Mają podobne założenie, lecz Party Time jest o wiele bardziej złożone i posiada więcej możliwości, przez co kalambury nie znudzą się tak szybko. Jest to niesamowicie ciekawa gra, która postawi na nogi wszystkich. Może być to świetna rozgrywka zarówno w pracy, jak i w domu z rodziną.

Activity

Kolejna gra w kalambury, w której niesamowicie ważne są kreatywność i wyobraźnia. Dobra zabawa towarzyszy tej grze. Gracze dzielą się na 2 lub 3/4 drużyny i muszą odgadywać hasła, które jeden z zawodników próbuje przekazać za pomocą rysunku, ruchów ciała lub słownie. Gra jest bardzo ciekawa, a najtrudniejsze hasła często są niezwykle wymagające i trudno przedstawić je w logiczny sposób. Śmiech i zabawa gwarantowana – nikt nie powinien się nudzić.

5 sekund

Gra planszowa 5 sekund to szybka gra, w której gracze muszą odpowiedzieć na pytania w ciągu 5 sekund. Gracz, który odpowie poprawnie na najwięcej pytań w wyznaczonym czasie, wygrywa grę. Gra ta jest niezwykle szybka i interesująca. Gracze muszą odpowiadać na wiele ciekawych pytań, a czas sprawia, że rzucają słowa bardzo szybko bez zastanowienia. Powoduje to salwy śmiechu, a także pokazuje innym, jakie myśli mają pozostali gracze. Możemy również zagrać w nieco bardziej pikantną wersję tej gry, czyli 5 sekund bez cenzury. W tym przypadku, pytania są o wiele trudniejsze i zanika tutaj bariera przyzwoitości.

Tajniacy

Nieco bardziej wymagający tytuł, niż pozostałe. W tej grze karcianej, niezwykle ważna jest kooperacja, ale także strategia. Na stole leżą karty, a jeden z graczy musi połączyć wskazane hasła za pomocą jednego słowa. Pozostali gracze z jego drużyny muszą odgadnąć, o jakie hasła chodzi ich kapitanowi. Gra może zakończyć się, gdy gracze trafią na kartę oznaczoną czarnym kolorem. Interakcja jest ogromna, ale także pomysłowość i kreatywność grają tutaj dużą rolę. W tę grę o wiele łatwiej gra się, gdy zawodnicy znają się już jakiś czas, a hasła można połączyć ze wspólnie przeżytymi sytuacjami.

Palce w Pralce

Palce w Pralce to pierwsza z gier zręcznościowych w naszym rankingu. Wymaga ona maksymalnego skupienia, ale również minimalnego wyczucia rytmu. Dla fanów muzyki, na duży plus będzie to, że będziemy musieli wystukiwać znaną wszystkim piosenkę legendarnej grupy Queen – We Will Rock You. Błąd w wystukiwanym rytmie lub niepoprawny gest skutkuje przegraną. Dla bardziej doświadczonych można spróbować nieco bardziej zaawansowanych reguł rozgrywki, tak aby się nie nudzić.

Prawo Dżungli

Prawo Dżungli, czy też Jungle Speed to jeden z must have dobrej imprezy. Nie obiecujemy, że cały pokój pozostanie w nienaruszonym stanie. Na samym środku stołu lub podłogi leży totem, który musi zostać przechwycony przez graczy. Dzieje się, tak gdy na stole pojawią się karty tego samego symbolu. Czasem może to być dwójka graczy, a czasem i ponad 4. Przegrany musi zebrać karty ze stołu i gramy do pozbycia się kart ze swojego stołu. Pamiętajcie to prawo dżungli – wygrywa sprytniejszy i silniejszy!