tiktakbum

Tik Tak Bum – recenzja gry

Spis treści

Tik Tak, Tik Tak i Bum. Presja czasu nie lubi się z kreatywnością. Chyba każdy z nas to wie, że czasem coś się powie, a potem dopiero pomyśli. A co, gdy trzymasz w ręku tykającą bombę? Odpowiadasz szybko albo nagle pojawia Ci się pustka w głowie. Piatnik stworzył niesamowitą grę imprezową. Zasady gry są banalnie proste. Każdy będzie umiał w nią grać. Niesamowicie śmieszna i idealna na każdą porę, gdy w pokoju znajduje się więcej, niż dwójka graczy. Taka właśnie jest gra Tik Tak Bum. Recenzja gry imprezowej, która jest prosta, przyjemna i dostarcza wiele śmiechu – czas zacząć!

Liczba graczy: 2-12 graczy.

Czas gry: 30 minut.

Wiek: 12+

tik tak bum recenzja

Jak grać w Tik Tak Bum?

W Tik Tak Bum gra się w prosty sposób. Gra posiada niemal identyczne zasady, jak „Gorący Ziemniak” i „5 sekund”. W tym przypadku zamiast kartofla lub odmierzającej czas rurki, mamy do dyspozycji bombę. Każda karta zawiera ciąg liter. Gracz rzuca również kością, aby ustalić, która reguła zostanie aktywowana, a są do wyboru trzy:

  • litery nie mogą znajdować się na końcu wyrazu,
  • litery nie mogą znajdować się na początku wyrazu,
  • litery mogą znajdować się w dowolnym miejscu w wyrazie.

Gdy reguły są już znane, gracz uruchamia mechanizm bomby i wymyśla słowo. Gdy powie je na głos, może przekazać bombę do innego gracza. Wyraz musi być w liczbie pojedynczej. Dla przykładu, gdy na karcie znajduje się PS i aktywowana jest zasada, że litery nie mogą znajdować się na końcu zdania, gracz może powiedzieć – pstrąg lub pseudonim.

Tik Tak Bum – bomba, karty i kość

Gra nie jest z tych, które mają ciekawą szatę graficzną, piękne obrazki i fantastyczne ilustracje. Całość składa się tak naprawdę z zaledwie kilku elementów, które są wystarczające do rozgrywki w Tik Tak Bum. Bomba, karty i kość to wszystko, co znajdziemy w pudełku. Oczywiście jest również dołączona instrukcja do gry. Bomba jest jedna, kości są dwie, natomiast kart jest 275. W klasycznej wersji jest ich 110 i kostka jest jedna. Wersja rozszerzona posiada więcej kart, które są podzielone w 5 grup. Gra jest o wiele trudniejsza, ponieważ dodatkowe karty to specjalne zadania. Trzeba ułożyć imiona, odpowiedzi na pytania, przedłużenia, anagramy, ale nie zabrakło tej klasycznej wersji.

gra tik tak bum recenzja

Tik Tak Bum – ocena gry

Tik Tak Bum to wspaniała gra! Jest prosta i łatwa do zrozumienia, a jednocześnie wystarczająco wymagająca, aby zapewnić rozrywkę całej paczce znajomych lub rodzinie. Grafika jest kolorowa i zabawna, a rozgrywka wciągająca. Gra jest odpowiednia na każde spotkanie. Według mnie, gra nie jest, aż tak luźna jak podczas rozgrywki w Activity lub podczas gry w Tajniaków. Tik Tak Bum pozwala się rozerwać, ale w intelektualny sposób. Będzie tu trochę mniej śmiechu, ale zadania są o wiele trudniejsze. Podanie bomby to wielka satysfakcja i czas na pracę kogoś innego z całego towarzystwa. Częste pomyłki lub brak pomysłów na słowa skutkuje tym, że osoby zniechęcają się do gry. Bomba może wybuchnąć w każdej chwili, dlatego myślenie pod presją czasu jest ogromną zaletą podczas rozgrywki w Tik Tak Bum. Ocena gry jest dość wysoka, lecz jest to wymagająca gra imprezowa.

Moja ocena gry to: 7/10

Link do instrukcji