Tuareg

Gra Tuareg – recenzja

Spis treści

Jedna z ciekawszych propozycji, gdy graczy przy stole jest zaledwie dwóch. Fabuła gry osadzona jest w dawnych czasach, a każdy z graczy będzie wcielał się w jednego z przywódców tuareskich plemion. Pomimo tego, że gra w dużej mierze opiera się na losowości, można tutaj przyjmować różne strategie, a gra może mieć kilka rozwiązań. Gra została nagrodzona kilka razy w latach 2012-2013, a dopiero w 2018 roku pojawiła się na polskim rynku za sprawą wydawnictwa Galakta. Atrakcyjna tematyka i proste zasady to główne zalety gry Tuareg. Recenzja tej dobrze wykonanej planszówki czas zacząć

Liczba graczy: 2 graczy

Czas gry: 60 minut

Wiek: 12+

tuareg - recenzja

Jak grać w grę planszową Tuareg?

Rozgrywka trwa około 60 minut. Zasady gry nie są zbyt skomplikowane, ale wymagają od nas trochę więcej, niż rozgrywka w wojnę. Jak grać w planszówkę Tuareg? Całość gry zawiera się w 16 rundach, w których 12 to grywalne, a pozostałe 4 to rundy rabunkowe. Zwycięzcą gry jest osoba, która po wszystkich rundach uzbiera największą liczbę punktów. Gra posiada wiele scenariuszy, jednak gra w dwójkę, powoduje często, że przeciwnik ma świadomość, jaki ruch chcemy wykonać i zablokują nam tę możliwość. Samo pudełko jest bardzo kompaktowe i niewielkich rozmiarów. We wnętrzu znajdziemy karty, pionki oraz żetony.

Gra dwuosobowa – Tuareg

Wcielanie się w przywódców tuareskich to jeden z dużych plusów tej gry. Fabuła gry jest osadzona w bardzo ciekawych czasach. A gracze muszą stać się dobrymi handlowcami, aby zwyciężyć w tej planszówce. Samo wykonanie gry jest bardzo dobre. Niektórzy gracze twierdzą, że ilustracje są nieco przestarzałe, ale mi osobiście bardzo podobają się ilustracje na kartach i żetonach, a także pionki do gry. Szkoda, że do zestawu nie dołączona została plansza, myślę, że podniosłaby ona moją ocenę. Ale nie ma co narzekać. Pomimo dużej losowości i możliwości stosowania kilku strategii, gra często jest przewidywalna, tak jak często, to bywa w grach dwuosobowych. Tuareg jest grą, która nie spodoba się każdemu, a szczególnie tym, którzy uwielbiają, gdy gracz posiada ogromną liczbę rozwiązań.

gra planszowa tuareg

Gra planszowa Tuareg – ocena

Jeśli jesteś fanem prostych rozwiązań, to myślę, że gra może Ci się spodobać. Jeśli jesteś tym typem, gracza, który uwielbia lawirować pomiędzy dostępnymi rozwiązaniami, a dodatkowo mieszać w głowie przeciwnikom, to możesz poczuć się lekko znudzony. A sama gra raczej nie będzie dla Ciebie zbyt ciekawa. Sam motyw gry jest oparty w ciekawych i tajemniczych czasach, bo kto nie chciałby wcielać się w rolę przywódców berberyjskiego ludu zamieszkującego obszary Afryki. Mam mieszane uczucia co do gry planszowej Tuareg. Ocena może się wydawać dla niektórych zbyt wysoka, a dla niektórych zbyt niska. Tuareg może się bardzo spodobać lub możemy się zawieść podczas pierwszej rozgrywki.

Moja ocena gry to: 6/10

Link do instrukcji