gra planszowa - ego

Gra planszowa „Ego” – recenzja

Spis treści

Jeśli nudzi wam się podczas spotkania, to czas najwyższy zagrać w planszówkę. Warto wybrać taką, żeby nie zanudziła ona wszystkich towarzyszy. Dobrym wyborem może być wybranie gry planszowej „Ego”. Recenzja tej planszówki nie będzie zbyt obszerna, ponieważ zasady są niezwykle łatwe, ale za to przebieg gry, może być niezwykle interesujący. Wydawnictwo Trefl przygotowało również kilka rozszerzeń, takich jak “ego love”, “ego emocje”, czy “ego family”. Najpierw zajmiemy się recenzją podstawowej wersji, od której wszystko się zaczęło. A sama gra jest sporym sukcesem wydawnictwa.

Liczba graczy: 2-6 graczy

Czas gry: 30-45 minut

Wiek: 14+

gra planszowa - ego

Gra towarzyska “ego”

Tytułowe „ego” będzie nam towarzyszyć przez całą rozgrywkę. Planszówka stała się hitem i jest jednym z bestsellerów firmy Trefl. Sprzedaje się bardzo dobrze i jest dostępny w wielu sklepach stacjonarnych i internetowych. Gra towarzyska “ego” jest o wiele łatwiejsza od gier, które wymagają od graczy wiedzy z każdej dziedziny nauki. W tej grze będziemy sprawdzać jak „wybujałe ego” mają osoby, z którymi będziemy grać. Według mnie, minimalna liczba graczy to 3 osoby, ponieważ pytania często są skierowane do osoby z lewej i z prawej. Im większa liczba osób, tym rozgrywka jest ciekawsza.

Jak grać w Ego i się nie kłócić?

Jest to bardzo częste pytanie podczas grania w towarzyskie planszówki. Jak grać w Ego i się nie kłócić? Słyszałem, o tym, że nie jest to też najlepsza gra dla par, bo powoduje kłótnie, a nawet rozwody. W tej grze będziemy oceniać, na co postawi bliska nam osoba, a niewiedza może słono kosztować. Każdy z graczy otrzymuje daną liczbę żetonów, które służą do obstawiania. Można obstawiać jeden lub dwa żetony. Gracze po kolei, losują kartę i czytają pytanie na głos, do którego są podane 3 odpowiedzi. Pozostali gracze typują, którą z trzech odpowiedzi wybierze gracz czytający pytanie. Jeśli obstawią prawidłowo otrzymają dodatkowe żetony, jeśli źle to je stracą. Celem gry jest zdobycie jak największej liczby żetonów. Trzeba się tutaj wykazać dużą wiedzą o przyzwyczajeniach i poglądach pozostałych graczy. Gra posiada elementy związane z hazardem, więc jest to dobre rozwiązanie na imprezę.

gra planszowa - ego

Planszówka „Ego” – ocena

Gra jest jedną z moich ulubionych podczas spotkań ze znajomymi. Jednak sama gra nie musi być wykorzystywana podczas grania z najbliższymi przyjaciółmi. Gra planszowa może być dobrym narzędziem do zapoznania się grupy w pracy lub w szkole. Zabawa nie polega na tym, aby sprawdzać jak ktoś jest mądry lub nie, tylko polega na poznaniu drugiej osoby. W tej planszówce, możemy się również dowiedzieć, jakie zdanie mają o nas pozostali gracze. Czasem może zaboleć, ale poza zabawą i kupą śmiechu, może nam dać sporo do myślenia. Mogę każdemu polecić planszówkę „Ego”. Ocena w przypadku tej gry jest też bardzo wysoka. Fabuła gry i pytania są bardzo przyjemne, a raczej mało jest pytań „z czapy”, które nie mają sensu. Na plus jest również samo wykonanie i estetyczne wykończenie.

Moja ocena gry to: 9/10

Link do instrukcji