loża szyderców lockdown - recenzja

Loża szyderców Lockdown- recenzja gry

Spis treści

Najlepszym sposobem, aby zagrać w tę grę jest wypicie sporej ilości alkoholu i rozpoczęcie gry. Gry imprezowe z tego rodzaju mogą być raczej niestosowne podczas gry z rodziną lub przed spożyciem kilku głębszych. Dzieło wydawnictwa Cards Against Humanity to kolejny świetny tytuł. Poprzednie edycje biała i czarna przyniosły niezwykłą sławę tej grze. Dziś weźmiemy się za recenzje gry Loża szyderców Lockdown. Tytuł widniejący na tytule świetnie odpowiada na pytanie jak minął w Polsce czas lockdownu. Absurd gonił absurd i w sumie nie wiadomo było, czy lepiej się śmiać, czy płakać. W loży szyderców będziemy szydzić lub się wstydzić. Wszystkie ruchy dozwolone, niesamowicie otwarta gra (bez jakiejkolwiek cenzury) będzie dobrym pomysłem, aby spędzić idealnie czas w gronie dorosłego towarzystwa.

Liczba graczy: 3-12 graczy

Czas gry: 20-40 minut

Wiek: 16+

loża szyderców lockdown

Zasady gry – Loża szyderców Lockdown

Gra posiada niesamowicie dużą liczbę kart. Każdy zawodnik na samym początku otrzymuje 10 kart odpowiedzi. Jeden z graczy musi być sędzią podczas rozgrywki. Sędzia losuje jedną z kart i następnie oczekuje na odpowiedzi, później wybiera on tą zdecydowanie najlepszą. Uczestnicy gry, wybierają najlepszą odpowiedź i kładą ją na stół zakrytą. Karty są mieszane, tak aby sędzia nie wiedział, od kogo są dane odpowiedzi. Najzabawniejsza odpowiedź wygrywa, zawodnik otrzymuje punkt, a pozostali gracze dobierają karty. Sędzią w następnej kolejce jest kolejna osoba. Można zastosować prawo WETO, jeśli pozostali gracze wybiorą inną kartę, gracz otrzyma punkt, jeśli nie będzie musiał sobie radzić ze szczuplejszą ręką do końca gry i takie są krótkie zasady gry. Loża szyderców Lockdown nie różni się zbyt wiele od pozostałych edycji tej gry.

Loża szyderców Lockdown – czym się różni?

Gra jest niezwykle prosta. Każdy zagra w nią z ogromną chęcią. Wersja czerwona jest nieco inna, niż pozostałe. Grafika jest już nieco dopracowana i jest zdecydowanie ciekawsza. Pudełko w swoim wnętrzu nie ma nic innego, niż w poprzednich edycjach, ale zmieniają się karty. Karty do gry są niesamowicie różnorodne, znajdują się na nich pytania, ilustracje, a także karty specjalne. Są one odpowiedzialne za fantastyczną rozrywkę i dużo śmiechu podczas gry w Loży szyderców Lockdown. Tym się różni od pozostałych produkcji. Spodziewałem się, że gra będzie jeszcze bardziej szydzić z absurdów, które towarzyszyły podczas pandemii, ale tu się zawiodłem.

loża szyderców - karty

Loża szyderców Lockdown – ocena gry

Na samym początku warto podkreślić to, że gra nie będzie odpowiednia dla wszystkich. Odpowiedzi są bardzo humorystyczne, wulgarne, a wręcz niestosowne. Wygrać chce każdy, a poziom dobrego i kulturalnego żartu zostaje przekroczony podczas pierwszego rozdania. Twórcy stworzyli karciankę, w której nie ma żadnych granic. Gra jest przesycona żartami politycznymi, podtekstami seksualnymi, a także wulgarną dawką czarnego humoru. Jeśli chodzi o minus, to zdecydowanie brakuje karty jokera. Gdy całą pandemię mamy za sobą (oby), wydaje się, że dobrze jest rozegrać rundę karciankę: Loża szyderców Lockdown. Ocena gry jest niezwykle wysoka, bo wydaje mi się, że jest to zdecydowanie najlepsza edycja ze wszystkich Lóż szyderców.

Moja ocena gry to: 9/10

Link do instrukcji