Takenoko to świetna gra dla tych, którzy lubią gry strategiczne. Celem gry jest hodowla bambusa i zdobywanie punktów poprzez wypełnianie zadań. Gra jest bardzo łatwa do opanowania, a jej zasady są proste. Grafika jest piękna, a komponenty są wysokiej jakości. Czasami gra może być nieco powolna, ale ogólnie rzecz biorąc, jest to przyjemne doświadczenie. Jeśli poszukujemy familijnej gry, może się sprawdzić Takenoko. Recenzja tej gry to szybki przegląd tego, co w niej najlepsze i ogólna ocena na sam koniec.
Liczba graczy: 2-4 graczy
Czas gry: 45 minut
Wiek: 8+

Jak grać w grę Takenoko?
Gra Takenoko to gra strategiczna, w której gracze starają się wyhodować bambusy i zdobywać punkty poprzez wypełnianie celów. Jak grać w grę Takenoko? Gra przeznaczona jest dla dwóch do czterech graczy, a rozgrywka zajmuje około godziny. Aby rozpocząć grę, każdy z graczy wybiera kolor i bierze odpowiednią planszę gracza, znacznik punktacji oraz figurkę. Bambusowe elementy umieszcza się na środku obszaru gry, a figurkę kameleona obok bambusa. Talię kart należy potasować i położyć zakrytą obok bambusa. Gracze na zmianę dobierają karty i podejmują akcje. W swojej turze gracz najpierw dobiera dwie karty z talii. Istnieją trzy rodzaje kart: karty związane z ogrodnikiem, z ogrodem, a także z pandą. Akcji jest wiele, a obejmują: sadzenie bambusów, podlewanie bambusów lub podjęcie akcji kameleona.
Jak wykarmić pandę w Takenoko?
Jak przystało na pandę, która wita nas na okładce gry, gra planszowa będzie polegała na wykarmieniu tego zwierzęcia. Aby nakarmić pandę w Takenoko, musisz umieścić kawałki bambusa w tym samym kolorze w misce pandy. Liczba wymaganych kawałków bambusa będzie zależała od poziomu pandy. Jest to gra familijna, która w prosty sposób bawi i uczy. Głównym celem gry jest realizacja zadań z karty. Jest to naprawdę łatwe w zrealizowaniu. Rebel stworzył ciekawą grę, dzięki której każdy będzie mógł się przenieść na cesarski dwór. Na ogromny plus zasługuje wysoka regrywalność tej gry i pomimo tego, że jest wiele elementów losowych można w nią grać kilka razy i ciężko stwierdzić, jaka strategia będzie najlepsza.
Takenoko – świetna gra planszowa dla fanów Japonii
Takenoko to wspaniała gra planszowa dla fanów Japonii. Akcja gry toczy się na odległych wyspach Japonii, a gracze wcielają się w rolę ogrodników cesarskich, aby wyhodować bambus. Gra jest bardzo tematyczna, dzięki czemu gracze mogą poczuć świetny klimat w czasie rozgrywki. Panda, które przewija się przez cały motyw jest symbolem pokoju i efektem relacji dyplomatycznych z władcami Chin. Cesarz Japonii otrzymał to zwierzę w geście porozumienia. Jest on bardzo niefrasobliwy i zjada ogromną część upraw bambusa. Pomimo tego, że gra jest bardzo strategiczna, wiele w niej losowości i przypadku. Zdobycie największej ilości punktów i wygranie gry przebiega na bardzo estetycznie wykonanej planszy, a także na figurkach i kartach, które przenoszą nas do Japonii.


Takenoko – ocena gry
Takenoko to gra o pandzie, która zjada bambus. Gracze muszą pomóc pandzie w jedzeniu bambusa, uprawiając go, a następnie zbierając. Gra jest bardzo ładna i ma wspaniałą grafikę. Jest to niewątpliwe ogromny plus tej gry, ponieważ oprawa i szata graficzna stoi na bardzo wysokim poziomie. Także figurki oraz całość pudełka przenosi nas na wyspy japońskie i sprawia, że możemy poczuć się jak japońscy ogrodnicy dawno, dawno temu. Bardzo proste zasady, które są intuicyjne stawiają grę na takim poziomie, że bez problemu można w nią grać z dzieckiem w wieku szkolnym. Jest też bardzo łatwa do nauki i gry. Jeśli chodzi o minusy, to można przyczepić się jedynie do grubości planszy gracza oraz kafli, z których zbudowana jest plansza gry (pola uprawne). Liczę na to, że po kilku grach nie rozpadną się. Gra w 4 osoby jest zdecydowanie mniej fascynująca, niż w 3 osoby i wydaje mi się, że jest to optymalna liczba graczy do rozgrywki. Podsumowując, Takenoko wydaje się być nieco słabszą grą, niż Tokaido, ale i tak poleciłbym rodzinom z dziećmi grę Takenoko. Ocena gry jest całkiem wysoka.
Moja ocena gry to: 8/10
Nie przegap innych ciekawych treści, kliknij tutaj i odkryj więcej: zarządzanie flotą pojazdów