contra returns recenzja

Contra Returns – recenzja gry mobilnej

Spis treści

Contra Returns to gra mobilna będąca sequelem oryginalnej gry Contra. Została wydana 19 grudnia 2017 roku i jest dostępna na urządzenia z systemami iOS i Android, a więc można ją niezwykle łatwo pobrać z Google Play i App Store. Gra została wydana na smartfony w formie free-to-play. Grafika jest o wiele bardziej rozbudowana, a także możliwości gry są o wiele większe. Fani klasycznej wersji mogą być nieco zawiedzeni, że gra nie została odwzorowana 1:1 z ulepszoną grafiką. Większość fanów, przyznała jednak wiele pozytywnych opinii grze Contra Returns. Recenzja gry mobilnej, która jest znana ze starych gier wideo będzie prawdziwym wyzwaniem.

contra returns ocena

Jak grać w Contra Returns?

Contra Returns to strzelanka 2D opracowana i wydana przez Konami. Jest to sequel oryginalnej gry Contra, która została wydana w 1987 roku. Jak grać w Contra Returns? Gracz kontroluje żołnierza, który musi pokonać drogę przez bazę wroga, zestrzeliwując wrogów i niszcząc przeszkody. Gra podzielona jest na etapy, a gracz musi ukończyć każdy z nich, aby przejść dalej. W grze znajduje się wiele power-upów, które gracz może zbierać, takich jak dodatkowe życie, czy ulepszenia broni. Aby zagrać w Contra Returns, wystarczy pobrać grę z App Store lub Google Play Store. Po zainstalowaniu uruchom grę i postępuj zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie. Poza tym, dla użytkownika przygotowano ponad 200 poziomów, a dodatkowo możliwość gry z jednym życiem, kooperacyjny, a także tryb walki 1vs1 oraz 3vs3.

Czy Contra Returns ma coś wspólnego z grą wideo Contra?

Jest to oficjalne nawiązanie do legendarnej gry sprzed kilkunastu lat, ale czy faktycznie Contra Returns ma coś wspólnego z grą wideo Contra? Obie gry są strzelankami z widokiem z boku i mają podobny styl wizualny. Ponadto w obu grach występuje duża liczba wrogich żołnierzy i bossów, których trzeba pokonać, aby przejść dalej. Gra zawiera nową grafikę i rozgrywkę, a także nowe postacie i etapy. Gracz kontroluje jedną z dwóch postaci, Billa Rizera lub Lance’a Beana, walcząc z armią wrogów. Gra może być rozgrywana w trybie dla jednego gracza lub w trybie wieloosobowym.

contra returns

Cobra Returns – ocena

Contra Returns otrzymała pozytywne recenzje od krytyków. Chwalono grafikę i rozgrywkę, a także wartość nostalgiczną gry. Niektórzy recenzenci krytykowali jednak krótką długość gry i brak możliwości powtórzenia rozgrywki. Według mnie są to nietrafione minusy samej gry. Pomimo, że jestem ogromnym fanem klasycznej wersji tej gry, nowa i odświeżona wersja na smartfon wypadła bardzo dobrze. Rozbudowane możliwości rozgrywki są dobrym rozwiązaniem, a sama rozgrywka przebiega płynnie. Nie było problemów ze sterowaniem, a to także duży plus. Gra jest darmowa, lecz oczywiście można robić małe płatności polegające na kupowaniu dodatkowych elementów w grze, ale nie jest to obligatoryjne. Ilość reklam jest również do zniesienia w grze Cobra Returns. Ocena gry jest wysoka, ponieważ przy tak wielkich tytułach, bardzo łatwo jest popsuć to co, wykreował pierwowzór. Tu tak się nie stało i za to chwała twórcom.

Moja ocena gry to: 8/10

Zapraszamy do odkrywania więcej treści na ten temat, kliknij w link: symulator gry w golfa