o esporcie

Ekskluzywne gry dostępne tylko na wybrane konsole

Spis treści

Rywalizacja na rynku gier każdego roku jest coraz większa. Największe firmy zajmujące się wydawaniem nowych produkcji chcą zadowolić graczy, a jednocześnie jak najwięcej zyskać. Idealnym rozwiązaniem okazało się stworzenie ekskluzywnych gier dostępnych tylko na wybrane konsole.

Ekskluzywne gry dostępne tylko na PlayStation

Biblioteka gier dostępnych tylko na PlayStation prezentuje się bardzo okazale. Jestem przekonany, że wielu z użytkowników konsol kupowało specjalnie PlayStation, aby móc grać w gry wydawane tylko na tą platformę. Tak było również ze mną. W momencie gdy do sprzedaży trafiła gra The Last of Us, bez wahania zdecydowałem się na zakup konsoli razem z grą w zestawie. Jest to zdecydowanie lider pod względem ekskluzywnych gier dostępnych tylko na wybrane konsole. 

Ekskluzywne gry dostępne tylko na Xbox

W tej kwestii zdecydowanie lepiej wypada biblioteka gier PlayStation. Na Xboxie znajdziemy zaledwie kilka ekskluzywnych tytułów wartej uwagi. Microsoft ma ogromną zaletę posiadania aplikacji Xbox na komputery. Dzięki niej możesz zagrać w ulubione gry na konsole za pomocą komputera. Oferta jest bardzo korzystna, ponieważ często wprowadzane są promocje. Co jakiś czas dostępna jest subskrypcja na 3 miesiące za jedyne 4 złote. Po zakupie automatycznie przyznawany jest dostęp do najnowszych gier.

Ekskluzywne gry dostępne tylko na Nintendo

Nintendo to nasza trzecia pozycja w tym zestawieniu. Największą popularnością cieszy się w krajach azjatyckich, lecz po premierze Nintendo Switch coraz śmielej rywalizuje z inny konsolami w Europie. Również na tej platformie znajdziemy ekskluzywne tytuły, w które można zagrać tylko na konsoli Nintendo. Osobiście nigdy nie byłem fanem tej konsoli, lecz po wprowadzeniu Nintendo Switch zaczyna mnie coraz bardziej do siebie przekonywać. Jest to bardzo ciekawa opcja, ponieważ możemy korzystać z niej zarówno w wersji przenośnej jak i stacjonarnie za pomocą telewizora.