Darmowe gry na PC, PlayStation oraz Xbox.

Darmowe gry na PC, PlayStation oraz Xbox

Spis treści

Sprawdź najnowsze okazje na gry na PC, PlayStation i Xbox. Najlepsze darmowe gry na PC, PlayStation i Xbox są dostępne w Internecie. Możesz znaleźć wiele darmowych gier do grania na swoim komputerze lub konsoli. Istnieje wiele gatunków gier do wyboru, więc na pewno znajdziesz coś, co Cię zainteresuje. Wiele osób szuka rozgrywki, na którą nie chcą wydawać ogromnej ilości pieniędzy. Rozwiązaniem w takim wypadku może być wybór gier, które są dostępne za darmo. Do wyboru jest ogromna ilość tytułów na różnych platformach typu Steam, Epic Games Store i Indiegala. Warto na bieżąco obserwować jakie gry są udostępniane do darmowej rozgrywki. Najczęściej wystarczy jedynie założyć darmowe konto, a następnie dodać wybrany tytuł do swojej biblioteki gier. Aktualnie na Epic Games Store możemy znaleźć Tomb Raider: Definitive Edition zupełnie za darmo. Jest to oferta ograniczona czasowo, można z niej skorzystać jedynie do 6 stycznia 2022 roku.

Darmowe gry w PlayStation Plus

Największe korzyści otrzymują subskrybenci platformy PlayStation Plus. Jeżeli zdecydujesz się na zakup abonamentu to co miesiąc będziesz miał możliwość odebrania darmowych gier na konsole PlayStation. Najbardziej istotne jest to, że jeżeli zrezygnujesz z odnawiania comiesięcznej subskrypcji to utracisz dostęp do tytułów free-to-play. Oprócz tego można znaleźć tam również sporo zniżek i promocji dla właścicieli abonamentu PlayStation Plus. W tym miesiącu dla fanów popularnego PS’a dostępne są takie gry za darmo jak: Deep Rock Galactic, DiRT 5 i Persona 5 Strikers. Zdecydowanie najbardziej rozpoznawalną grą jest seria DiRT. Jest to piąta odsłona cyklu wyścigowego skupiającego się głównie na rajdach samochodowych. Ten tytuł nie spotkał się z sympatią fanów. Jej oceny są bardzo niskie i niezadowalające. Model jazdy został znacznie uproszczony, samochody nie ulegają znacznym uszkodzeniom, jedynie można zauważyć kosmetyczne wgniecenia. Wyścigi odbywają się licencjonowanymi samochodami rajdowymi i terenowymi. Jeśli chodzi o lokację to można ścigać się w USA, Brazylii i Maroko.

Najlepsze bezpłatne gry

Zdecydowana większość najlepszych gier online to gry multiplayer. Charakteryzuje je dynamiczna rozgrywka i ogromna ilość graczy z całego świata. Do ulubionych gier można zaliczyć te, które mają najbardziej rozbudowaną scenę esportową. Oznacza to, że w te tytuły organizowane są największe turnieje offline. Cieszą się one ogromna popularnością i przyciągają wielu fanów gier komputerowych.

League od Legends

Została wydana w 2009 roku przez studio Riot Games. Jest to gra typu multiplayer online battle arena. Rozgrywka pozwala wcielić się nam w ogromną ilość bohaterów dostępnych w grze. Każdy z bohaterów posiada swoje unikalne umiejętności, które mają pomóc w przechyleniu szali zwycięstwa na swoją stronę. Na przeciwko siebie stają dwie drużyny. Zespoły składają się z pięciu graczy, każdy z nich pełni inną rolę i jest odpowiedzialny za dany obszar mapy zwanej Summoner’s Rift. Zadaniem każdej z drużyn jest zniszczenie Nexusa przeciwników. Jeżeli chcemy dotrzeć do Nexusa konieczne jest pokonanie stworów i struktur obronnych na liniach. Obie drużyny posiadają swoją bazę, które znajdują się na przeciwległych krańcach mapy. Mapa składa się z trzech głównych linii nazywanych: górną, środkową i dolną. Oprócz tego między liniami znajduje się tak zwana dżungla. Standardowa rozgrywka trwa zazwyczaj od 20 minut do nawet godziny.

Counter-Strike: Global Offensive

Kolejna z serii gier multiplayer wydana w 2012 roku przez Valve Corporation. Jest to kolejna odsłona znanej na całej świecie serii gier Counter-Strike. Pierwszoosobowa strzelanka zdołała zaskarbić sympatię graczy z całego świata. Każdego roku organizowane są ogromne turnieje lanowe, które przyciągają mnóstwo kibiców na widownie, jak i przed ekrany monitorów. Cała społeczność związana z popularną strzelanką wciąż się powiększa i przyciąga coraz większą rzeszę fanów. W grze stają naprzeciwko siebie dwie drużyny terrorystów i antyterrorystów. Zadaniem obu z drużyn jest eliminacja zespołu przeciwnego lub wykonanie danego zadania. Dla terrorystów celem mapy jest podłożenie bomby, a zadaniem antyterrorystów jest obrona obszaru detonacji lub rozbrojenie wcześniej już podłożonej bomby. Gra odbywa się na wielu mapach dostępnych w grze, które są tworzone zarówno przez wydawców jak i samych graczy.

Fortnite: Battle Royale

Fortnite: Battle Royale to gra free-to-play, która jest dostępna na PC, Xbox One, PlayStation 4, Nintendo Switch i iOS. Gra została opracowana przez Epic Games i wydana w 2017 roku. Fortnite: Battle Royale to gra PvP dla 100 graczy, w której gracze są zrzucani na wyspę, na której celem jest bycie ostatnią osobą lub drużyną przy życiu. Gracze mogą zbierać broń i zasoby z budynków i skrzyń łupów, aby budować forty w celu obrony przed innymi graczami. Również w Fortnite organizowane są turnieje dla profesjonalnych zawodników, którzy zmagają się w rozgrywkach indywidualnych lub drużynowych. Najważniejszym celem jest przetrwanie i pozostanie ostatnią żyjącą osobą lub drużyną na mapie. Fortnite szczególnie trafił do młodszego grona graczy, ponieważ rozgrywka wygląda bardzo cukierkowo. Do wyboru jest bardzo duża ilość skórek postaci, którą będziemy sterować.

World of Tanks

To zdecydowanie najbardziej skomplikowana pozycja z wszystkich wcześniej opisanych gier. Darmowe gry online charakteryzuje często duża ilość mikropłatności. Nie inaczej jest w tym przypadku. World of Tanks to gra symulacyjna typu MMO wydana w 2010 roku przez Wargaming.net. Cała rozgrywka skupia się na toczeniu walki pojazdami bojowymi znanymi z czasów I wojny światowej aż po zimną wojnę. Gracz ma ogromy wybór ponad 650 wozów bojowych takich jak: czołgi, artylerię samobieżną, niszczycieli czołgów i pojazdów kołowych. Pojazdy, które dostępne są w World of Tanks często odwzorowane są zgodnie z rzeczywistością.