gra w kartofla

Gra w kartofla na kartce – recenzja

Spis treści

Gra w ziemniaka to gra, do której wystarczy nam kartka i długopis z pomocą, którego narysujemy ziemniaki oraz oznaczymy je cyframi. Jest to bardzo stara gra i zapewne, starszy roczniki pamiętają ją z dzieciństwa. Natomiast fajnie byłoby pokazać ją młodszym osobom, ponieważ gra bardzo wpływa na nasz umysł i pozwala nam na dokonywanie analitycznego myślenia. Uważamy, że gra uczy nas również dokładności i precyzji w wykonywanych działaniach. Większość z młodszych osób nie wie na czym polega ta gra, tak więc chcielibyśmy pokrótce, przybliżyć wam zasady gry w kartofelka, abyście mieli szerszy obraz naszej opinii na jej temat.

gra w kartofla

Zasady gry w ziemniaka

Zasady gry są bardzo proste i przyjemne. Gra w kartofla najczęściej przeznaczona dla dwóch osób, natomiast jest również szansa, żeby zagrać w nią w większą liczbę osób. Na kartce należy rozrzucić kilkanaście numerków od 1 do 20. Pierwszy z zawodników rysuje kółko wokół jedynki i krętą linią łączy ją z dwójką, zakreślając kółko wokół niej. Właśnie te małe, kółka narysowane na kartce to kartofelki. Drugi zawodnik łączy dwójkę z trójką i w ten sposób w kolejnych ruchach zawodnicy łączą ze sobą wszystkie numerki. Ważne jest, aby linie rysowane przez grających nie stykały się ze sobą ani nie przecinały się. Za przecięcie się linii, gracz otrzymuje punkty karne. Każdy z graczy stara się jak najbardziej utrudnić zadanie przeciwnikowi i często rysuje linie za pomocą wężyka. Gra kończy się, w momencie kiedy, nie ma już możliwości na wykonanie kolejnego ruchu.

Ważne jest, aby pamiętać o tym, że nie można oderwać długopisu od kartki w trakcie wykonywania ruchu. W momencie, w którym osoba rysująca linie nawet przez przypadek oderwie swój długopis od kartki – przegrywa. Mimo że w grę najczęściej gra się w parze istnieje możliwość rozegrania tej gry w większej ilości osób. Jeśli chcemy zagrać w większym towarzystwie, należy rozpocząć grę w normalny sposób, ale na zasadzie, że osoba, która nie ma już możliwości dalszego ruchu – odpada. I w taki sposób toczymy rozgrywkę, aby wyeliminować graczy, aż zostanie jeden, który w tym przypadku jest wygranym.

Gra w kartofla

Gra w kartofla – opinia

Gra w ziemniaki to gra, w którą grałam wiele razy z moją rodziną. Jest to bardzo prosta gra, w którą może grać każda grupa wiekowa. Uważam, że jest to gra, która w znacznym stopniu wpływa na naszą kreatywność oraz zmusza nas do analitycznego myślenia. Gra w ziemniaka nadaje się zarówno dla najmłodszych, jak i tych starszych. To doskonała forma spędzania czasu zarówno z rodziną, jak i znajomymi. Sporą zaletą tej gry jest możliwość grania w każdym miejscu, w którym posiadamy długopis oraz kartkę. Gra nie wymaga specjalnych materiałów, a jej zasady są bardzo proste. Niestety, tak jak większość tego typu gier posiada również wady, jedną z jej wad jej brak możliwości udoskonalenia tej gry, przez co odeszła w zapomnienie. Z czasem może znudzić się nam łączenie ze sobą liczb na kartce, bez możliwości udoskonalenia gry.

Moja ocena gry to 6/10