gry na roblox

Roblox: Czym jest i jak w niego grać?

Spis treści

Roblox to pewnego rodzaju platforma z ogromem gier do wyboru. Szacuje się, że codziennie około 50 milionów ludzi na świecie gra w Roblox. Inaczej platformę te można nazwać uniwersum, w którym można znaleźć wiele trybów rozgrywki i grać z innymi graczami.

Co to jest Roblox?

Pobieżnie już wspomnieliśmy, czym niej więcej jest Roblox. Jedak warto szerzej opisać tę stronę. Roblox bowiem, jest to system, w którym znajdziemy fajne gry. Co ciekawe są one tworzone przeważnie przez amatorów, czyli twórców gier w studio Roblox. Tak naprawdę wystarczy proste narzędzie, aby publikować i tworzyć nowe gry dla użytkowników. Dzięki temu też znajdziemy na stronie Robloxa najlepsze gry o ciekawej i nietuzinkowej fabule, której zapewne nie wyprodukowaliby komercyjni twórcy. Dlatego też dzieci na całym świecie mogą grać w gry z uniwersum online, wraz z innymi użytkownikami. Wystarczy do tego tablet, telefon lub laptop. Z gier można korzystać przez stronę online lub aplikację. Na ogół nazwa wskazuje, jaki typ rozgrywki czeka nas w danej grze. Gracze, którzy wraz z nami przeżywają przygody w danym świecie są zróżnicowani, zatem możemy poznać nowe osoby.

Dlaczego to uniwersum cieszy się taką popularnością?

Gry pokroju Work in a Pizza Place, Shark Attack, Survive the Killer oraz Welcome to Bloxburg oferują wiele możliwości poprowadzenia rozgrywki. Przypominają one scenariusze, które są nieco podobne do tych, które są w grach dla dorosłych, dostępne w szybkich rundach w trybach towarzyskich. Pełen ranking najlepszych gier Roblox znajdziemy na stronie xgp.pl. Ponadto ogromna kreatywność jest kolejną zaletą systemu Roblox. Możemy tam tworzyć własne światy i sprawić, by rozgrywka była jak najbardziej interesująca. Tak naprawdę każdy znajdzie coś dla siebie. Warto też wspomnieć o możliwości tworzenia własnej skórki (wyglądu i ubioru) przez gracza. Jest to możliwe dlatego, że w grze istnieje możliwość zakupu waluty – robuxów – za prawdziwe pieniądze. Roblox gry wyzwala kreatywność dzieci i pozwala im znaleźć idealną formę zabawy dla siebie. W wypadku gdy rodzic niepokoi się o bezpieczeństwo dzieci, może w ustawieniach platformy określić warunki użytkowania systemu przez swe dziecko. W tym momencie warto wspomnieć o ograniczeniach wiekowych niektórych z gier dostępnych na Roblox. Niektóre gry nie mają ograniczeń wiekowych, zaś inne są dozwolone wyłącznie dla dzieci powyżej 9 lub 13 roku życia, ze względu na występowanie łagodnej przemocy w trybie rozgrywki.

Kontrola rodzicielska na Roblox

Bardzo ważne jest, aby dziecko przed rozpoczęciem przygody z graniem online było świadome wszelkich niebezpieczeństw i od rodziców wiedziało, co wolno, a czego nie, podczas grania w gry na internecie. Wiadomo jednak, że dziecko samo nie oceni w pełni tego, czy dana strona jest dla niego bezpieczna. Wówczas to rodzic może się przekonać, czy właśnie chociażby Roblox to przyjazne dziecku uniwersum. W przypadku młodszych dzieci, to rodzic wraz z pociechą powinni otworzyć konto. Bardzo ważne jest, aby wtedy zaznaczyć datę urodzenia dziecka. Strona wtedy bowiem uruchomi automatycznie bezpieczny czat ze specjalnym filtrem poziomu bezpieczeństwa. Dodatkowo rodzic otrzyma oddzielny login do konta pociechy, by móc sprawdzać, czy dziecko bezpiecznie użytkuje gier. W przypadku, gdy niektóre gry z pewnością nie są odpowiednie dla naszego dziecka, warto zalogować się do Robloxa loginem rodzica i w ustawieniach włączyć suwak Ograniczenia Konta. 

Dodatkowo mamy możliwość sprawdzenia wszelkich interakcji dziecka na koncie. W momencie zalogowania się do konta jako rodzic, możemy wyświetlić sobie historię aktywności dziecka i inne interakcje. Na platformie zobaczymy zatem, jakie wiadomości wysyłało ono na czacie i czy żadna z odpowiedzi innych graczy nie budzi obaw. Mamy też możliwość dostępu do listy przyjaciół z Robloxa dziecka oraz wiadomości prywatnych. Oprócz tego ujrzymy historię zakupów oraz handlu przedmiotami wirtualnymi i ostatnio dodane gry. Jednakże pamiętajmy, że nasze dziecko powinno być pouczone o zasadach korzystania z gier online i samego internetu. Wówczas będziemy spokojniejsi, że nasza pociecha zna główne zasady bezpieczeństwa. Takie rozmowy są wręcz podstawą, dlatego warto je przeprowadzać. Możemy też zaproponować wspólną grę dziecku. W tym momencie wspomnimy, iż Roblox to bezpieczna platforma, która jest kontrolowana pod względem bezpieczeństwa. Niemniej jednak pouczenie dziecka o niebezpieczeństwach w sieci jest istotne, o czym należy pamiętać.

Wiemy już wiele na temat słynnego już Robloxa. Obecnie jest to jedno z ulubionych uniwersum dla graczy. Dzieci i dorosłych. Jednakże aby w pełni się przekonać, na czym polega fenomen gier z Robloxa, warto samemu utworzyć konto i zacząć grać. Przy tym polecamy kierować się wspomnianym wcześniej rankingiem najczęściej wybieranych gier. Chociaż każdy ma inne preferencje i spodoba mu się inny rodzaj rozgrywki. Warto więc rozejrzeć się po dostępnych grach i wybrać najlepsze dla siebie. Wówczas z pewnością zrozumiemy ten ciekawy fenomen.