Gra pchełki

Pchełki – recenzja

Spis treści

Pchełki są niemal legendarną grą, znaną od dawna. Może w nią grać dowolna liczba osób jednocześnie. Jedną z najtańszych gier dostępnych w sprzedaży są właśnie pchełki. Recenzja tej gry powinna być więc szybka, łatwa i przyjemna, tym bardziej, że zdecydowana większość osób ją bardzo dobrze zna i w przeszłości grała w nią.

Gra pchełki

Pchełki – zasady gry

Popularna gra w pchełki zasady gry ma bardzo proste i nieskomplikowane. Tak naprawdę nie ma ona ograniczeń wiekowych. Trzeba tylko pamiętać, że produkt ten jest drobnych rozmiarów i małe dzieci mogą połknąć jego elementy. Przechodząc do opisu zasad: każdy z graczy otrzymuje taką samą liczbę małych krążków (czyli tak zwanych pchełek), jakie musi umieścić we wspólnej lub własnej misce za pomocą jednego większego krążka (pchełki matki). Dla każdego z graczy może przypisany być kolor jego krążków. Najczęściej jest to zielony, czerwony, żółty oraz niebieski. Wygrywa zawsze ten zawodnik, który umieści wszystkie krążki najszybciej ze wszystkich. Oczywiście podczas rozgrywki nie ma możliwości ręcznego przesuwania pchełek i korygowania ich położenia.

Gdzie kupić pchełki

Wielu z was pewnie zastanawia się, gdzie kupić pchełki marki Petanka Jest to archaiczna gra, która powoli zostaje wypierana przez bardziej zaawansowane gry planszowe. Jednakże pchełki wciąż możemy zakupić w wielu tzw. „kioskach ruchu”, sklepach z zabawkami czy salonach gier. Ich cena nie będzie przekraczać kilku złotych. Klasyczną grę w pchełki można wykonać również samemu, lecz wiąże się to z dużym nakładem pracy i wyższymi kosztami.

Pchełki – ocena

Ciężko ocenić grę typu pchełki. Ocena takiej rozrywki nie powinna mieć miejsca, ponieważ jest to rzecz kultowa, pewnego rodzaju dziedzictwo. Jednakże, jeśli byłbym zmuszony do ocenienia pchełek marki Petanka, dałbym 8/10. Niestety ich wykonanie utrudnia “strzelanie” pchełkami, przez co lecą one bardzo daleko. Oprócz tego, są obecnie lepsze propozycje do gry w czasie wolnym, które również kosztują niedużo. Jednak tradycja i staż, jaki posiadają pchełki na rynku gier, daje im bardzo mocną ocenę, której nie powinno się podważać.

Moja ocena gry to 8/10.