gra planszowa koncept

Gra planszowa Koncept – recenzja

Spis treści

Jedna z ciekawszych propozycji dostępnych na rynku. Jest to gra typu quiz, ale nie do końca. Koncept może zaoferować nam o wiele więcej, niż zwykłe quizy. Wydawnictwo Rebel wydało go już parę lat temu. Nadal, jednak zdobywa ogromną liczbę prestiżowych nagród. Gra nadaje się zarówno dla młodszych jak i starszych, a sama gra po zapoznaniu się z zasadami nie należy do najtrudniejszych. Gra jest bardzo dobrym pomysłem na prezent, który może od razu zostać rozpakowany. Nie jest to może gra, przy której wszyscy będą turlać się po podłodze ze śmiechu, ale warto ją wybrać ze względu na inne zalety. Głównym celem jest odgadywanie haseł w grze planszowej Koncept. Recenzja tej gry na całe szczęście nie będzie ani quizem, ani kalamburem.

Liczba graczy: 4-12 graczy

Czas gry: 40 minut

Wiek: 10+

koncept - recenzja

Jak grać w grę planszową Koncept?

Koncept to gra planszowa, która może być rozgrywana przez dwóch lub więcej graczy. Celem gry jest odgadywanie haseł. A jak się gra w planszówkę Koncept? Łatwo i przyjemnie, ale spokojnie, będziemy musieli wysilić się bardzo często. Używanie szarych komórek w tej grze będzie wskazane. Znaczniki, którymi są sześciany, trzeba układać przy kwadratowych obrazkach na planszy. Te małe kosteczki przy symbolach mają naprowadzić pozostałych na dane skojarzenia. Gracze na zmianę umieszczają swoje kawałki na planszy. Gra polega na opisywaniu haseł, w tym pomagać mają podpowiedzi dawane przez gracza. Tak, aby łatwo było odgadnąć daną frazę pozostałym graczom.

Gra planszowa Koncept – spokojna gra towarzyska

Jedną z zalet (choć niektórzy powiedzą, że wadą) jest spokojniejszy przebieg gry. Jest to idealne rozwiązanie dla osób, które nie lubią prezentować danych haseł przed wszystkimi graczami i stresuje ich wystąpienia przed dużą grupą ludzi. Zakazane jest pokazywanie i opowiadanie podczas rozgrywki w grze planszowej Koncept. Ta spokojna gra towarzyska nie jest jednak nudna i potrafi zaciekawić najbardziej wymagających graczy, ale także tych, którzy od gier imprezowych oczekują dużo zabawy i humoru. Sama gra jest bardzo dobrze wykonana, chociaż pierwsze zdjęcie kolorową planszą może powodować oczopląs.

Gra planszowa Koncept – ocena

recenzja - gra koncept

Pierwsze moje zetknięcie z tą grą było bardzo złe. Przeczytałem zasady i próbowałem w nią zagrać. Nie udało się. Po kilkunastu miesiącach powróciłem do tej gry podczas jednego spotkania ze znajomymi. Byłem sceptycznie nastawiony, ale skoro znajomi twierdzą, że jest to jedna z najlepszych gier, w jakie grali, dałem się przekonać (chociaż pomyślałem, że chyba mało grają w planszówki, skoro mówią, że ta jest najlepsza). Po pierwszej rozgrywce musiałem zmienić zdanie (i przeprosić po cichu, że tak mówiłem) i byłem pierwszą osobą, która wyrwała się do rundy rewanżowej. Rewanżu nie było, znów zająłem ostatnie miejsce. Sama gra jest bardzo ciekawa. Należy do tych bardziej spokojniejszych. Będzie dobrym rozwiązaniem, gdy nie możemy śmiać się i krzyczeć tak głośno, żeby obudzić całe osiedle. Wydaje mi się, że kolejną grą, która trafi na wysokie miejsce na moim regale będzie właśnie gra planszowa Koncept. Ocena jest bardzo wysoka, pomimo wcześniejszego, złego, pierwszego podejścia. Tak czasem się zdarza w życiu i nie chodzi tu tylko o planszówki.

Moja ocena gry to: 8/10

Link do instrukcji