recenzja gry dixit

Dixit – recenzja gry

Spis treści

Dixit to fantastyczna gra imprezowa dla wszystkich grup wiekowych. Jest to gra oparta na kartach, która wymaga od graczy użycia wyobraźni i tworzenia między nimi skojarzeń. Każdy z graczy otrzymuje na ręce karty z pięknymi grafikami, które musi następnie wykorzystać do opowiedzenia historii lub stworzenia skojarzenia ze słowem podanym przez gracza, który wybiera słowo na w danej rundzie. Pozostali gracze muszą zgadnąć, która karta została wybrana przez gracza i głosują na wybraną kartę. Punkty są przyznawane na podstawie tego, czy ktoś zgadł poprawnie i ile głosów otrzyma dana karta. To świetny sposób, aby zaangażować wszystkich w kreatywne myślenie i dobrą zabawę.

Liczba graczy: 3-12 graczy.

Czas gry: 30 minut.

Wiek: 8+

Zasady gry w Dixit

Dixit to zabawna i zaskakująca gra planszowa, w którą może grać od 3 do 12 graczy. Jeden z graczy gra jako opowiadacz, który musi odgadnąć tajne zdanie lub klucz, a następnie nadać mu skojarzenie poprzez zagranie jednej karty z ręki. Pozostali gracze muszą następnie wybrać spośród rozdanych kart tę, która najlepiej kojarzy się z tajnym zdaniem opowiadającego. Po odsłonięciu wszystkich kart wszyscy głosują, która karta ich zdaniem należy do opowiadacza. Jeśli nikt lub wszyscy wpadną w pułapkę zastawioną przez prowadzącego, to nikt nie wygrywa, ale jeśli ktoś zgadnie poprawnie, to zostaje nowym opowiadaczem. Zadaniem graczy jest ustalenie, która karta należała do osoby, która podała związane z nią skojarzenie. W grze warto użyć sprytu i intuicji, aby nie dać się złapać w pułapkę zastawioną przez resztę graczy.

Dixit – zawartość pudełka

Dixit to bardzo bogato i ciekawie ilustrowana gra karciana, która zainspiruje naszą wyobraźnię i wywoła ciekawe skojarzenia. W pudełku znajdziemy 84 karty, które zostały stworzone przez najpopularniejszych ilustratorów, odzwierciedlają różne style graficzne i pobudzające naszą wyobraźnię. Karty możemy opisywać zarówno jednym słowem, jak również przy użyciu cytatu, piosenki lub tytułu filmu. W zestawie znajduje się również plansza do gry, znaczniki i tabliczki do głosowania oraz 12 drewnianych pionków. Znaczniki i tabliczki służą do zaznaczania karty, którą wcześniej zdecydowaliśmy się wybrać. Plansza do gry pokazuje naszą drogę do celu gry, a drewniane pionki to małe króliczki, które się na niej poruszają. Gra nie wymaga żadnych umiejętności, a jedyne, co musimy zrobić, to puścić wodzę fantazji.

Gra planszowa Dixit – ocena gry

Dixit to kreatywna, pomysłowa gra planszowa, która bawi ludzi w każdym wieku. Jest to świetna gra dla tych, którzy lubią strategię, opowiadanie historii i kreatywne rozwiązywanie problemów. Celem gry jest wykorzystanie kart z ręki do opowiedzenia historii i sprawienie, by inni gracze odgadli, którą kartę zagrałeś. Gracze zdobywają punkty w zależności od tego, jak trafnie odgadną historie innych. To, co czyni Dixit wyjątkowym, to fakt, że zachęca do nieszablonowego myślenia, jak również do współpracy między graczami, co sprawia, że jest to ekscytujące i przyjemne doświadczenie dla wszystkich zaangażowanych. Dzięki ciekawej grafice i łatwym do nauczenia się zasadom, Dixit jest wciągającą grą, która z pewnością zadowoli każdą grupę przyjaciół lub członków rodziny szukających rozrywki na wysokim poziomie. Największą zaletą gry jest fakt, że znacznie pobudza wyobraźnie i pozwala na uruchomienie fantazji. Z pewnością doda miłą atmosferę podczas spotkania z przyjaciółmi i pozwoli nam na kreatywne zabicie czasu. Co ciekawe autorem gry jest Jean Louis Roubira, czyli lekarz, który pracuje w szpitalu w Poitiers z młodymi pacjentami przeżywającymi trudności związane ze środowiskiem szkolnym. Dzięki rozgrywkom w Dixit u pacjentów zaobserwowano znaczną poprawę w wypowiedziach i relacjach z innymi ludźmi. Gra może służyć również jako narzędzie pedagogiczne i terapeutyczne. Ocena gry jest dość wysoka, lecz jest to bardzo ciekawa i kreatywna propozycja na zabicie czasu z rodziną lub znajomymi.

Moja ocena gry to: 9/10