PGA 2022

Poznań Game Arena – PGA 2022 – kiedy odbywa się największy festiwal dla graczy?

Spis treści

Już niecały miesiąc pozostał do Poznań Game Arena (PGA 2022). Kiedy odbywa się największy festiwal dla graczy? Po raz kolejny, Międzynarodowe Targi Poznańskie zamienią się w gamingową stolicę Polski. Nie masz jeszcze biletu? Kup jak najszybciej i wpisuj PGA w kalendarz.

Co to jest Poznań Game Arena 2022?

Poznań Game Arena to największe w Polsce święto dla graczy. Uczestnicy PGA zjeżdżają do Poznania z całej Polski. Podczas całego festiwalu można spędzić czas z wieloma fanami z całej Polski, zamienić się w kultowe postacie z gier, a także wziąć udział w całej liczbie fantastycznych atrakcji. PGA to również możliwość wysłuchania ciekawych prelekcji, możliwość wygrania wirtualnych wyścigów, a także możliwość przetestowania najnowszych konsoli do gier i tytułów z całego świata.

Gdzie odbywa się PGA 2022?

Tegoroczna edycja PGA 2022 odbywa się po raz kolejny w budynkach Międzynarodowych Targów Poznańskich. MTP Poznań po raz kolejny zaprosi do miasta fanów z całej Polski. Do MTP można dojechać w łatwy sposób komunikacją miejską. W pobliżu znajduje się duża liczba przystanków tramwajowych i autobusowych. Dla osób spoza Poznania, polecamy komunikację zbiorową. MTP mieszczą się rzut beretem od głównej stacji kolejowej w Poznaniu. Poznań jest skomunikowany ze wszystkimi największymi miastami w Polsce: Szczecin, Gdańsk, Warszawa, Kraków, Wrocław czy Kraków.

Kiedy odbywa się PGA 2022?

Tegoroczna edycja PGA 2022 odbywa się w dniach 7-9 października 2022. Tegorocznej edycji Poznań Game Arena będzie towarzyszyć wiele innych wydarzeń. Po raz kolejny, początek października stanie się świętem dla wszystkich graczy, a Poznań na cały weekend zamieni się w gamingową stolicę Polski. W tym czasie, będzie można zrobić naprawdę wiele na terenie festiwalu: turnieje e-sportowe, prezentacje nowych konsol do gier wideo oraz liczne koncerty i wydarzenia.

Strefa gier Indie PGA 2022

Jak co roku, całość będzie podzielona na kilka stref. Jedną z najważniejszych będzie oczywiście strefa gier indie. PGA 2022 nie mogłaby się odbyć bez strefy twórców niezależnych. Indie Games Arena to idealna okazja do rozmowy z twórcami gier, którzy bardzo chętnie opowiadają o swoich najnowszych produkcjach. Twórcy gier wysłuchują również opinii graczy i dzielą się swoimi doświadczeniami.

Atrakcje na PGA 2022

Sam festiwal jest świetnym wydarzeniem, lecz bez wątpienia to atrakcje na PGA 2022 tworzą całość tego festiwalu. Na MTP pojawi się po kilku latach przerwy Xbox. Jeden z największych graczy na rynku pojawi się po 3 latach na najbardziej prestiżowym wydarzeniu roku. Uczestnicy PGA mogą oczekiwać bardzo wiele po obecności tego światowego potentata. W ubiegłych latach, tworzył on niesamowite show na swojej strefie. Póki co, szczegóły nie są jeszcze znane. Dużą cegiełkę dokładają również oficjalni sponsorzy, czyli: Rockstar Energy Drink (Sponsor Główny), Game Expert (Partner Wydarzenia) i INEA (Dostawca Internetu). Każdy ze sponsorów otworzy swoją własną i niezależną strefę, w której będzie można spędzić wiele godzin. Rockstar zapowiada, że ich strefa będzie jedną ogromną areną i strefą gier. INEA będzie skupiać swoje atrakcje wokół akcji INEA SIMRACING, która od dłuższego czasu wspiera zawody wirtualnych wyścigów. Game Expert postanowiło udostępnić symulator lotnictwa, a także dużą liczbę konsol i komputerów do gier. We wszystkich strefach będzie można spotkać wielu cosplayerów, a także influencerów i znane osoby.

Wydarzenie towarzyszące na PGA 2022

Kolejną układanką, której nie może zabraknąć poczas festiwalu są oczywiście wydarzenia towarzyszące na PGA 2022. Jedną z najciekawiej zapowiadających się atrakcji jest Epic Game Music, czyli jedyny w swoim rodzaju występ i symfoniczno-rockowe show. Gracze będą mogli usłyszeć swoje ulubione soundtracki z gier w niesamowitej atmosferze. Na scenie wystąpi CoOperate Orchestra z Adamem Domuratem oraz Chór Akademicki UAM wraz z Beatą Bielską. Poza Epic Game Music, w tym samym czasie odbędą się również dwa koncerty w Sali Ziemi (również na terenie MTP). Równolegle będzie można uczestniczyć w Game Industry Conference. Branżowa konferencja to niesamowita możliwość do pogłębienia wiedzy na tego tworzenia gier wideo, a także wysłuchać dużej ilości prelekcji związanych z gamingiem.